MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

MARS

VODA NA MARSU

Na Marsu byly objeveny pásy ledu

zdroj: NG.CZ

NASA se podařil objev desetiletí. Sonda kosmické lodi Mars-Odyssea kroužící kolem Rudé planety nalezla důkazy, že těsně pod povrchovým pásem zvětralých hornin, v hloubce méně než jeden metr, se nacházejí celé pásy ledu.


Sonda Mars Odyssey prohmatává svými paprsky
a kamerami povrch Marsu
grafika: NASA
?Ze snímků lze vyvodit, že v polární části Marsu je ledová vrstva několik centimetrů pod povrchem. Další zkoumání a vyhodnocování ale ještě musí tyto předběžné závěry potvrdit, než budou přijaty za platné,? oznámili pracovníci NASA ve Washingtonu. Led, objevený pomocí gamapaprskových spektometrů, se podle badatelů nalézá na jižním pólu. Na snímcích vypadá jako zářivě modrý a kontrastuje s ostatním povrchem v odstínech hnědé a červené barvy. Ledu je podle údajů sondy tolik, že pokud by měl roztát, Mars by zalila voda o hloubce pěti set metrů.

 

Existence vody na Rudé planetě, kterou první detailní snímky ukazovaly jako planetu plnou kráterů a vyschlých říčních koryt, může svědčit o tom, že tam kdysi byl ? a dosud existuje ? život.

Vědci budou nyní muset také řešit otázku, jak a zda vůbec by nalezená voda byla využitelná pro připravované mise s lidskou posádkou. NASA plánuje, že první člověk na Marsu přistane v příštích dvaceti letech. Taková operace je však velmi nákladná a riskantní. Cesta na Mars by trvala šest měsíců a cesta zpátky dalších šest, což by byl pro astronauty velmi náročný úkol vzhledem k dlouhodobému stavu beztíže a působení radiace ve vesmíru. Hlavním úkolem vesmírné posádky by patrně bylo přivézt z Marsu kousek ledu.

Žádné komentáře
 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.