MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

ZAJÍMAVOSTI

Chcete cestovat na Mars?

Chcete cestovat na Mars? Pořiďte si miniaturní silové magnetické pole

Výzkumníci testovali malé, přenosné magnetické pole, které by mohlo sloužit jako potřebná ochrana pro expedice k Marsu s lidskou posádkou, kdy astronauty bude třeba chránit před proudem částic vyvrhovaných z povrchu Slunce.
PRAHA 5. listopadu 2008 (iHNed.cz)
reklama

Proud částic způsobený slunečními bouřemi může mít vliv na zdraví astronautů.Výzkumníci říkají, že laboratorní experiment byl zkouškou konceptu magnetického silového pole, které napodobuje ochranné vlastnosti magnetosféry Země, která chrání naši planetu před tokem těchto částic, který je zvláště intenzivní v čase slunečních bouří. 

Vně ochranného působení atmosféry a magnetického pole Země se částice tzv. slunečního větru řítí prostorem a pronikají čímkoliv, co jim stojí v cestě, včetně těl astronautů, v nichž mohou způsobit problémy. Astronauti na Mezinárodní kosmické stanici (ISS) se naštěstí nacházejí uvnitř ochranného magnetického pole Země, takže dosud jediní lidé, kteří byli vystaveni tomuto proudu částic, byli astronauté z misí Apollo, které směřovaly k Měsíci. Naštěstí během jejich krátkých výletů nepropukly žádné významější sluneční bouře. Ale v případě mise na Mars s lidskou posádkou je to jiné. Cesta bude trvat řadu měsíců, takže astronauté budou mnohem zranitelnější.

Během experimentu, popsaného v časopise Plasma Physics a Controlled Fusion, užili výzkumníci plazmový paprsek nabitých částic jako náhradu za částice, které jsou vyvrženy Sluncem do prostoru. Tímto paprskem stříleli do míst, kde se nacházelo malé magnetické pole vytvořené jednoduchým magnetem. Vedoucí výzkumnice Ruth Bamfordová nečekala od tohoto zařízení příliš. "Předpokládalo se, že pro takovou práci musíte mít něco velmi velkého, blížícího se svou mohutností planetární škále. Ale hned napoprvé, když jsme zařízení zapnuli, to pracovalo,“ řekla dr. Bamfordová zpravodajskému serveru BBC News. Magnetické pole částice odklonilo a vytvořilo malou bublinu bezpečí.

Dále čtěte

Nový výzkum by mohl mít, jak se zdá, důsledky pro plány NASA vybudovat stálou měsíční základnu. Zatímco průzkumníci na měsíčním povrchu získají dobrou ochranu díky samotnému Měsíci, který je chrání před částicemi z půlky oblohy, nedostatek jakékoliv atmosféry by v případě sluneční bouře způsobil průzkumníkům, nacházejím se vně jejich silnostěnného bunkru, vážné problémy. Dr. Bamfordová ale říká, že je třeba ještě dlouhý výzkum k tomu, aby se podařilo optimálně spojit účinky přenosného magnetického pole pro samotný let posádky i pozdější osídlení. 

Tvrdí také, že její "mini-magnetosféra" by musela být o dost silnější, aby odklonila i vysokoenergetické kosmické paprsky,  které pronikají naší sluneční soustavou ze vzdálených koutů vesmíru.

Poslední komentáře
19.03.2016 08:14:30: Гониво :-P Recenze nhl 14 xbox 360
16.06.2015 12:34:06: filosoficky tak... :-! pujcka home credit online
 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.