MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

NOVINKY !!!

TELEPORTACE

Vědci chtějí teleportovat částice mezi La Palmou a Teneriffe

Rakouští vědci, kteří loni stanovili současný rekord ve vzdálenosti přenosu vlastností nejmenších částic, takzvané teleportace, nyní chtějí totéž dokázat mezi kanárskými ostrovy La Palma a Teneriffe. To už bude vzdálenost 144 kilometrů. Vědci však už plánují ještě mnohem ambicióznější experiment - teleportovat fotony na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).

     Hovoří-li se o teleportaci, popisují tak přenos vlastností - kvantových stavů - z jedné částice na jinou, avšak bez toho, aniž by tyto částice spolu byly přímo fyzicky propojeny. 
     Při teleportaci teoreticky zůstávají například dva libovolně od sebe vzdálené fotony navzájem spojeny. Teleportovat lze vlastnosti fotonů, částeček světla, i hmotných částic - atomů. Australští vědci například teleportovali zvukový záznam.

     Současný vzdálenostní rekord rakouští fyzici kolem Antona Zeilingera z vídeňské Akademie věd stanovili, když teleportovali polarizační stavy fotonů na vzdálenost 7,8 kilometru prostřednictvím optického vlákna. Přenos vlastností mezi fotony stojí stále v centru pozornosti vídeňských vědců. 
     Pokud se určí polarizace (rovina kmitu) jedné částečky, známe tím okamžitě i stav druhé částice. "Novým experimentem chceme teleportaci ještě dále prozkoumat a objasnit, zda je tento jev omezen vzdáleností," řekl Thomas Jennewein z Institutu pro kvantovou optiku a kvantové informace z Rakouské akademie věd.

     Ke svému novému experimentu vědci použijí dvě pozorovatelny, jednu na ostrově La Palma a druhou na Teneriffe - obě v nadmořské výšce 2400 metrů. Z La Palmy bude informace o fotonu zaslána na protilehlý ostrov, kde ji zachytí teleskop optické observatoře Evropské vesmírné agentury (ESA).

     Vídeňští vědci už požádali Spojené státy o možnost využití ISS k dalšímu experimentu a do svého týmu hledají vědecké špičky z různých evropských zemí.
     Na ISS, která obíhá Zemi ve výšce kolem 400 kilometrů, bude umístěn zdroj fotonů. Odtud budou informace vyslány do dvou pozemních stanic. Byl by to první krok ke zřízení globální šifrovací sítě, neboť pro bezpečné šifrování datových přenosů za přispění kvantových jevů na velké vzdálenosti musí být umožněno přenášet transponované částice po celém světě. Teleportace na větší vzdálenosti je podle vědců klíčem k naplnění snů o vytvoření superrychlých kvantových počítačů.

Žádné komentáře
 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.