MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

STRÁNKY ZAMĚŘENÉ NA ŽIVOT VE VESMÍRU.

VESMÍR JE OHROMNĚ VELIKÉ MÍSTO ,HVĚZD JAKO SLUNCE JE VE VESMÍRU ASI TOLIK JAKO VŠECH ZRNEK PÍSKU NA NAŠÍ PLANETĚ.

 JE HLOUPÉ MYSLET SI ŽE V TAK VELIKÉM VESMÍRU ŽIJEME SAMI.

 

 

 

UFO

 

   Indiana, 10.3.1977, foto Mike Branderburg

foto uprostřed:

Montana, 21.1.1976, foto J.Rapp

foto vpravo:

1965, foto Gordon Faulkner

 

Neidentifikovatelné létající objekty známé pod zkratkou UFO (Unidentified Flying Objects) jsou pozorovány od nepaměti. Lidé pozorovali zvláštní úkazy na nebi mnohem dříve, než si většina lidí myslí. Jsou důkazy, že k pozorování docházelo už před několika tisíci lety. Pozdější pozorování z dob počátku našeho letopočtu jsou zaznamenána písemně a díky těmto záznamům víme, že např. roku 398 n.l. létala ohnivá koule nad Istanbulem, roku 457 nad Francií a roku 919 nad Maďarskem. V roce 1388 byl na mnohých místech Evropy pozorován "ohnivý drak", který létal na nebi. Mezi 7. až 17.listopadem 1624 se objevovala na nebi světelná koule i v Čechách. V roce 1899 létal obrovský disk nad Texasem a roce 1912 zase nad Porto Principal v Peru. Vyplývá z toho, že UFO bylo pozorováno na celém světě, a že se rozhodně nejedná o nic nového. Termín "létající talíř" se zrodil roku 1947, když američan Kenneth Arnold pozoroval během letu ve svém letadle nad skalistými horami v USA skupinu létajících disků, které klouzaly vzduchem jako házecí talíře.

V roce 1947 pak došlo k další zvláštní události: u města Roswellu ve státě Nové Mexiko havarovalo UFO. Jako první našel jeho trosky rančer Brazel. Trosky byly stříbrné, lehké a na některých bylo písmo podobné hieroglyfům (?). Případ byl ohlášen šerifovi, takže se celkem brzy o všem dozvěděli novináři. Případ je zajímavý tím, že armáda uzavřela celou oblast a sama pátrala po dalších troskách. A našla. A nejen trosky, ale i těla mimozemských bytostí. Údajně byl jeden mimozemšťan ještě naživu. Trosky i pozůstatky mimozemšťanů byly odtransportovány na blízkou základnu a uloženy do hangáru č. 84. Reakce armády vůči sdělovacím prostředkům byla šokující a snad i komická. Armáda nejdříve vydala prohlášení, že u Roswellu opravdu havarovalo UFO, ale znenadání náhle změnila názor a prohlašovala, že se nejednalo o UFO, ale o meteorologický balon. Celá "kauza Roswell" je dodnes opředena tajemstvím.

Tyto a mnohé další události odstartovaly vlnu zájmu o UFO mezi vědci i prostými lidmi. Vznikly neoficiální a samozřejmě i oficiální a vládami dotované a také utajované organizace, které se výzkumem fenoménu UFO zabývají.

 

 

 

 

 

 

foto vlevo:

Posledni komentare
24.10.2016 15:38:03: www.cesky-parfem.cz Uniq cosmetics
12.10.2016 17:18:20: www.dedra-katalogy.cz Dedra www.betterware-katalog.cz Betterware www.dedra-katalogy.cz Dedra ofic...
07.06.2016 22:08:15: Se připojit. Souhlasím se vším výše сказанным. ??? odstoupení od smlouvy o půjčce
07.06.2016 21:48:26: Mýlíte. Jsem si jistý. Mohu to dokázat. Napište mi PM, mluvit. :D sms pujcka bez poplatku
 

CO JE UFO

 

   

foto vlevo:

okolí Toulouse, Francie, srpen 1974

foto uprostřed:

Lubbock, Texas, 25.8.1951, foto Carl Hart

foto vpravo:

Jižní Karolína, 11.6.1966, foto Gabriel Green

 

Pod zkratkou UFO (Unidentified Flying Objects) si většina lidí vybaví v mysli létající talíř. Není to tak docela pravda. UFO je každý úkaz na nebi, který nedokážeme vysvětlit nebo ho jednoznačně přiřadit k známým projevům přírody. Létající talíře jsou pouze některé pozorované jevy. Často se jedná o svítící koule, válce, ovály apod. Zvláštní je poslední dobou poměrně časté "trojúhelníkové" UFO (tzv. belgický typ). Někdy se jedná o osamocené objekty, jindy o celé skupiny UFO. Zde je zvláštní častá formace do tvaru V. Takovou jsem viděl na vlastní oči v polovině osmdesátých let i v naší republice (nad Ostravou - asi 7 samostatných svítících objektů v perfektním seskupení ve tvaru písmene V přelétalo nad městem směrem od východu k západu). Mezi UFO lze přiřadit i nejrůznější optické jevy, záře, záblesky nebo i neobvyklé úkazy zcela jiného typu - mlžné obrazce, tělesa pozorované přímo ve vesmíru apod. Často také dochází k neúmyslným omylům a za UFO jsou považovány optické klamy, meteority, letadla, kulové blesky apod.

Mnohým pozorovatelům se podařilo UFO vyfotografovat nebo nafilmovat. Ne vždy je ale fotografie kvalitní, bývají nezaostřené nebo rozmazané. Ale to se dá pochopit, protože ne každý je připraven fotit ihned po objevení se zvláštního úkazu. Bohužel existují i podvodné důkazy existence UFO, nejčastěji se jedná o padělky fotografií či filmů. Padělky však v převážné míře identifikovat umíme a na adresu padělatelů je možno vzkázat je jedno: každý padělatel důkazů škodí nejen všem ostatním, ale i sobě a přispívá tak celkově k době temna na poli vědy. Rozumný člověk podvrhy neprodukuje.

Na základě výpovědí očitých svědků mám oprávněný důvod se domnívat, že některá UFO jsou pilotovaná inteligentními bytostmi.

-

Posledni komentare
07.06.2016 21:16:31: Se připojit. Tak se stane. Můžeme popovídat na toto téma. :-P pujcky rychle nebankovni
11.09.2014 10:39:13: Registrujeme nováčky z celé ČR.Oriflame - přírodní švédská kosmetika Oriflame. Katalog každých 21 dn...
12.03.2008 01:16:52: LETAJICÍ NEIDENTIFIKOVANÝ PŘEDMĚT smiley${1}
11.03.2008 14:23:10: docelá super četl jsem to !smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
Posledni komentare
19.03.2016 05:56:48: pastvou pro oči.......... smiley${1} Dell latitude d610 ovladače
18.03.2016 22:19:54: Podle mého názoru je to velmi zajímavé téma. Doporučuji to probrat tady nebo v PM. ;-) Avg 2015 full...
16.06.2015 17:32:32: To je nereálné!!!! :-? rychle vanocni pujcky
Posledni komentare
15.08.2016 19:42:41: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace Dedra registrace
16.06.2015 18:53:57: Wacker, že jsi se nespletl :) ??? nebankovni rychla pujcka
16.06.2015 13:30:30: sha посотрим ;-) nebankovni rychla pujcka

EMAIL - KONTAKT

icon559ad7319acaf494

Jak dokázat existenci života ve vesmíru?

 Z vědeckého pohledu je stále neobjasněn problém existence života ve vesmíru. Již celé generace vědců se snaží nejrůznějšími metodami dokázat nebo vyvrátit existenci života ve vesmíru, zejména života inteligentního. (Pokud nebereme v úvahu práci L. Tučka a jeho 12 čísel z kosmu.) Jediné, co je jisté a vědecky dokázané je to, že ve vesmíru existují prvky nutné pro vznik a vývoj organických látek. Jakým způsobem však došlo k vývoji i nejjednodušších organismů (virů) se však dosud nikomu nepodařilo napodobit. Existence vzniku a vývoje života ve vesmíru je tedy stále více problém filosofický, jako astronomický nebo biologický.

Nahlédneme-li do starých filosofických spisů, je možné konstatovat, že většina autorů nejen že připouští existenci života ve vesmíru, ale dokonce uvažuje o tom, že život existuje prakticky všude. Toto je v protikladu se současně převládajícím názorem, že život na Zemi je výjimečným jevem. Tato myšlenka je podporována zejména tím, že pravděpodobnost samovolného vzniku života je matematicky nesmírně malá. Podle toho, jaký způsob výpočtu zvolíme se dá poměrně jednoduše dokázat, že je téměř vyloučen náhodný vznik i nejjednodušší živé buňky, natož pak vývoj složitějších organismů, až po člověka. Ke vzniku i toho nejjednoduššího viru je zapotřebí aspoň 10.000 bitů informací, což při náhodném sestavení dává možnost je uspořádat v pořadí 10.000! (faktoriál) možností, co že číslo s 20.000 nulami, tedy podstatně větší, než největší čísla, se kterými operují astronomové nebo jaderní fyzikové, kde je rozmezí veličin zhruba od 10100 do 10-100 . Z matematického hlediska je možnost samovolného vzniku života téměř vyloučena. Mnozí autoři proto považují existenci života za zázrak. Z tohoto pohledu bychom však museli apriorně připustit existenci „vyšší moci“ – stvořitele, který jediný dokáže dělat „zázraky“. Příroda se totiž řídí zákony, které zázraky nepřipouštějí. Proto také většina starověkých filosofů automaticky pokládala život za dílo Boží. Kdo však stvořil Boha? Je to stejné jako známý problém „Co bylo dříve – slepice nebo vejce?“ Dávní filosofové museli tento problém řešit jen intuitivně.

O mnohosti života ve vesmíru učila např. Epikurejská škola, Metrodores z Lampsaku řekl, že „by bylo stejně nesmyslné mysliti, že je jen jediný obydlený svět v nekonečném prostoru, jako že by byl jen jediný klas na obilném poli….“ Zenon z Cittia uznával působení vyššího ducha v řízení přírody, Epikurův žák Lucretius uvádí že, „ což možno věřiti, že mimo tento svět nesmírné spousty prvků jsou odsouzeny k nečinnému odpočinku? Jestliže zásady plození daly vznik životu na Zemi, je třeba přiznati, že i v ostatním prostoru prvkové hmoty zplodily nesčetné bytosti živé…..“

S těmito myšlenkami antických filosofů je možné se ztotožnit rozhodně snáze, jako s fantastickými představami středověkých učenců, jejichž názory nejsou podloženy žádným hmatatelným argumentem. Většina středověkých učenců se navíc obávala inkvizice, pokud jejich názory nebyly v  souladu s oficiálním učením církve, kterou je možné považovat za největší „brzdu“ pokroku i v dnešní době. Rozvoj astronomie od 17. století, který umožnil (staronový?) vynález dalekohledu dal podnět k úvahám o možnosti života na Měsíci a nejbližších planetách, i když projevy života nemůžeme pozorovat ani dnes. Dokonce není patrný ani na snímcích Země, zhotovených běžnými přístroji z oběžné dráhy. To dokáží pouze speciální špionážní satelity.

Celá řada autorů napsala mnoho fantastických románů o cestě lidí na Měsíc, včetně českého pana Broučka. Obyvatele vesmíru však popisovali i učenci, o kterých bychom nepředpokládali, že si vymyslí takové zvěsti. Páter Athanasius Kircher uvádí ve svém díle „Nadšená cesta nebeská“, že navštívil s průvodcem, duchem Cosmielem, různé planety. Na Saturnu spatřil melancholické starce ve smutečním oděvu, zatímco obyvatelé Venuše byli oděni oděvem průsvitným jako křišťál a tančili za doprovodu lyr a cimbálů. Autor se bohužel nezmiňuje, co před svou cestou vypil a kolik….K dobru je mu však nutné přiznat to, že ve svém spise nemluvil o obyvatelích, ale dle vysvětlení průvodce Cosmiela o duších – andělích a samotná kniha prý byla diktována duchem. K následovníkům Kirchera je dnes tedy možné počítat i známého Aštarovce Ivo Bendu, jehož „Sdělení od přátel z vesmíru“ jsou také asi diktovány nezbednými duchy, pro pobavení rozumně uvažujících čtenářů.

Známý záletník Fontenelle napsal nadšeně přijímanou knihu „Hovory o mnohosti světů“, která však nemá žádný vědecký ani filosofický základ a dle názoru Voltaira byla napsána pro ženy „prohlížející si čínské malby svých vějířů“. Již deset let po Fontenellovi, v roce 1698 napsal známý hvězdář Christian Huygens své dílo „Cosmothéros“, kde vychází z astronomie a rozumných logických úvah o možnosti života ve vesmíru. Jako příčinu vzniku života však také uvádí „tvůrčí sílu“. Vědecké zkoumání vesmíru za pomoci dalekohledů pokračovalo i v 18. a 19. století a názory astronomů se stále vyvíjely a upřesňovaly s rostoucím množstvím informací i z jiných oblastí vědy. Laplace uvádí, že základní podmínka pro život je sluneční záření a proto můžeme analogicky uvažovat o vhodných podmínkách i na jiných planetách. Astronomové již tehdy dokázali změřit a vypočítat řadu základních informací o planetách Sluneční soustavy, jejich velikost, vzdálenost od Slunce, dobu oběhu i předpokládané údaje o podmínkách na planetách, nebo jejich satelitech. Mohli porovnávat jednotlivé údaje a zjistili, že podmínky na Zemi jsou pro existenci života v celé Sluneční soustavě nejlepší. Přesto se dále vyskytly fantastické názory na možnost života např. i na Slunci, které zastávali např. Bode, Arago, Humboldt a další učenci této doby.

Rozumně uvažující vědci však pokládají za rozhodující podmínku pro existenci života fyzikální prostředí, srovnatelné se Zemí, tedy existenci dýchatelné atmosféry, poměrně úzké rozmezí teploty, střídání cyklů dne a noci na planetě a další podminky. Platí pravidlo, že čím vyšší je forma života, tím více má nároků na životní prostředí.

Při zkoumání možnosti existence života platí mimo fyziologické předpoklady i filosofické pravidlo, že život je nejvyšším stupněm organizovanosti hmoty a přírodní procesy vždy směřují k  dosažení tohoto cíle. Další otázkou pak je, proč má život tolik rozmanitých podob jak v říši rostlinné, tak živočišné. Obvykle je tomu tak proto, že jedna forma života potřebuje ke svému přežití jiné formy, kterými se obvykle živí. Celý systém tvoří tzv. potravinový řetězec, na jehož vrcholu je člověk, kterému se hodí téměř všechno. Většina druhů je však závislá také na svém životním prostředí a proto různá podnební pásma mají i své charakteristické rostliny a živočichy. Neměnnost prostředí je zárukou stálosti forem života, změna podmínek je příčinou mutací a vývoje nových forem, jak odvodil Charles Darwin ve své teorii o původu druhů. Lze proto předpokládat, že ve srovnatelných podmínkách se vyvinou i podobné živočišné a rostlinné druhy. Pokud existuje i podobné chemické složení organických sloučenin, nutných pro existenci živých organismů, nemusí se život na jiných planetách nějak podstatně odlišovat od pozemských forem.

Předpoklady optimistů o existenci života ve vesmíru vedly k pokusům o umělou přípravu organických molekul, napodobením podmínek, jaké byly na Zemi v dávné minulosti. Známé jsou pokusy Stanley Milera na Cornellově univerzitě, kde v reakční nádobě nechal jiskřit výboje elektřiny ve směsi metanu, amoniaku, sirovodíku a vody a podařilo se mu syntetizovat dehtovitou látku, bohatou na organické molekuly. Podařilo se mu tak objasnit jak vznikla ropa? Vyrobené látky můžeme přirovnat k cihlám, ale dům se takto nepodařilo postavit. I dnes pracují mikrobiologové s již hotovými „stavebními prvky“, pokud se pokoušejí mutovat nějaké viry, např. ke genetické úpravě potravin. K tomu potřebují obrovské množství informací, ale kde by se takové informace vzaly v ranném vesmíru?

Pokud se nám nepodaří prokázat touto cestou vznik života na Zemi nebo jinde, pokoušejí se vědci získat poznatky o životě ve vesmíru hledáním jakýchkoli mimozemských signálů. První pokusy byly navrhovány k vyslání signálů pro obyvatele Měsíce. Jistý německý geometr navrhoval, aby se v sibiřských stepích postavily obrazce ze zrcadel, odrážejících sluneční světlo na Měsíc, jiní fantastové navrhovali vysévat obilí na obrovských geometrických plochách, svědčících o jejich umělém původu. Po vynálezu radiového spojení byly pochopitelně hledány radiové signály. Zkoumání vesmíru za pomoci radioteleskopů je i dnes nejrozšířenější metodou, protože jsme schopni zachytit elektromagnetické vlny v širokém spektru frekvencí, mimo původní zkoumání dalekohledy v pásmu viditelného spektra. Přes všechen vědecký pokrok však dosud nebyly získány žádné přesvědčivé důkazy o existenci života ve vesmíru. Také naše civilizace je pochopitelně již nejméně sto let zdrojem vyzařování nejrůznějších signálů, které by mohly zachytit jiné civilizace. Problém je opět v tom, že při mezihvězdných vzdálenostech řádově stovek světelných let, musí být vyslaný signál velmi silný, což se o radiových vlnách nedá říci. Při spojení s kosmickými sondami se to evidentně prokázalo. Naše možnosti končí na hranicích Sluneční soustavy. I když některé sondy nesly informační plakety o naší civilizaci, jejich zachycení nějakou jinou civilizací je při množství kosmického smetí a rozloze vesmíru prakticky vyloučeno.

Předpoklady o existenci života ve vesmíru tak nadále zůstávají v oblasti filosofických úvah, kterými se zabývala celá řada známých veličin. Immanuel Kant ve své „Všeobecné historii přírody“ předpokládá, že dokonalost tvorů vzrůstá ze vzdáleností od Slunce. Obyvatelé Merkura a Venuše tak mají být příliš hmotní na to, aby byli rozumní, obyvatele Země a Marsu to stále táhne k  převládajícím "nízkým“ pudům, obyvatelé Jupitera a dalších vnějších planet se však těší dokonalosti a blaženosti. Asi nebral v úvahu vliv fyzikálního prostředí na těchto planetách na možnou existenci života....Slavný hvězdář Bode ve svých „Úvahách o zařízení všehomíra“ zase stanovil podobnou zásadu, že hmota, ze které se bytosti skládají, je tím lehčí, jemnější a ušlechtilejší, čím dále je planeta od Slunce. S vyšší složitostí hmoty souvisí i dokonalejší duch. Takovéto názory však neměly žádné dokazatelné opodstatnění, spíše by se dalo předpokládat, že nejdokonalejší bytosti budou tam, kde jsou nejpříznivější podmínky pro život. Tento předpoklad snad vedl Fouriera k tomu, aby vyslovil teorii, že planety jsou androgynní bytosti, každá planeta má duši a všechny bytosti na planetě jsou výsledkem plodnosti planet. Tato tradice se dodnes traduje v představách o planetě Zemi, jako bytosti nazývané Gaia. Tato tradice byla rozšířena zvláště u starých Řeků, pro něž byla celá příroda živá a Gaia byla považována za „matku“ bohů i lidí. Snad proto byli řečtí bohové zpodobňováni v lidské podobě a měli podobné dobré i špatné vlastnosti jako lidé.

 

Ponecháme-li stranou všechny středověké fantasie a intuitivní názory na život ve vesmíru, můžeme se pokusit odhadnout pravděpodobnost jeho existence jednoduchým výpočtem, známým jako Drakeova rovnice. Počet možných civilizací ve vesmíru označme N. Pak

N =  N0 x N1x q1 x q2 x P1 x P2 x P3 x t/T, kde

N0 - počet hvězd v dlouhodobě stabilním stavu, v (pozorovaném) vesmíru

N1 – počet hvězd ve vesmíru

q1 – podíl hvězd typu N0 s planetárními soustavami

q2 – podíl hvězd splňující první dvě podmínky, kde planety se nacházejí v „pásmu života“

P1 – pravděpodobnost vzniku života na planetách typu q2

P2 – pravděpodobnost rozvoje života do inteligentní podoby

P3 – pravděpodobnost, že civilizace se ubírá technologickou cestou

t – doba trvání vyspělé civilizace

T – celková doba trvání civilizace.

Problém je v tom, že žádný z parametrů rovnice není možné přesně stanovit a meze možností jsou velmi široké a závisí zejména na odvaze řešitele rovnice. I když astronomové stanovili na základě pozorování podíl hvězd v příznivém stadiu vývoje (tzv. Hertzsprung-Russelův diagram) neznají celkový počet hvězd ve vesmíru, protože dokážeme „dohlédnout“ jen do určité vzdálenosti. Pokusme se dosadit za jednotlivé proměnné pravděpodobné hodnoty :

N0 – odhadněme na 10% t.j. 10-1   

N1 – zde je největší problém, počet hvězd jen v naší galaxii je asi 100 miliard, t.j. 1011  ,  

         kdybychom odhadli počet galaxii v pozorovaném vesmíru rovněž na 100 miliard,

         (existují kupy a „nadkupy“ galaxií), pak počet hvězd by byl asi 1022

         (k tomuto výsledku dospěl známý americký astronom Carl Sagan)

q1 – stanovme optimisticky na 1, čili každá hvězda má planetární soustavu

q2 – analogicky se Sluneční soustavou stanovme na desetinu = 10-1

P1 – je ten neproblematičtější parametr, odhady se mohou pohybovat od jistého vzniku života 

        až po absolutní nepravděpodobnost. Dosaďme zde hodnotu 10-9  ,protože je jisté, že život

        vznikl aspoň na Zemi.

P2 – I zde se můžeme pohybovat v širokém rozmezí, dosaďme 1/10

P3 – Jsou zde asi jen dvě možnosti, dosaďme proto 1/2

t – ze zkušeností na Zemi plyne, že tato doba je asi 1000 let

T – dosaďme optimisticky od počátků druhu „homo“ asi milion let, pak podíl t/T = 10-3

 

Výsledek rovnice by byl: N = 10-1+22-1-9-1-3  x 1/2 = 107 /2 = 5 milionů planet s inteligentním životem. Stejně bychom však mohli vypočítat při změně proměnných i milionkrát více nebo méně. Z obrovského množství planet lze usuzovat, že stejné podmínky jako na Zemi určitě existují ještě jinde ve vesmíru. Pokud bychom uvažovali jeho poloměr kolem 10 miliard světelných let, pak by ovšem vzdálenost k nejbližší civilizaci (za předpokladu rovnoměrného rozmístění) byla obrovská, až stovky milionů světelných let. Tak vzniká další problém, zda nějaká civilizace by dokázal překonat takové mezihvězdné vzdálenosti. My zatím dokážeme z takových vzdáleností zachytit jen určité druhy záření. I kdybychom však dokázali zachytit nějaký umělý signál, je pravděpodobné, že za tu dobu co k nám putoval, již civilizace, která ho vyslala neexistuje.  To bude zřejmě i hlavní příčina toho, že se nám takový signál dosud nepodařilo zachytit. Mysel by být totiž vyslán s energií srovnatelnou s výkonem Slunce. Z našich výpočtů také vyplývá, že všechny pokusy o zachycení nějakého sdělení v širokém pásmu elektromagnetického spektra jsou odsouzeny k nezdaru.

Pokud se nám tedy nepodaří zachytit nějaké informace na „radiovlnách“, máme ještě jiné možnosti, jak dokázat existenci mimozemských civilizací? Nepochybně ano. Všechny důkazy můžeme rozdělit na přímé a nepřímé. Jisté jsou pochopitelně důkazy přímé, jako je osobní styk s takovou civilizací (blízké setkání 3. a 4. druhu dle Hynekovy klasifikace), nalezení jednoznačných důkazů o činnosti takové civilizace na Zemi v minulosti či přítomnosti, kam můžeme počítat nevysvětlitelné archeologické nálezy i pozorování tzv. UFO. Mezi nepřímé důkazy můžeme počítat všechny báje a pověsti o nejrůznějších bozích, přicházejících z nebes, případně unášejících pozemšťany na nebesa a v poslední době i záhadné piktogramy, objevující se v obilných lánech a na jiných vhodných plochách. O této problematice již bylo popsáno tolik papíru a existuje tolik MB informací na internetu, že si každý může vybrat to, čemu věří nebo by chtěl věřit, či nevěřit. Lidi tak můžeme rozdělit na ty, co věří v existenci mimozemšťanů a ty, co se zdráhají za každou cenu uvěřit čemukoli, na co si osobně „nesáhnou“, kam můžeme počítat většinu vědců všech oborů. Pak ještě existuje nemalá skupina lidí, kteří tvrdí, že se s mimozemšťany osobně setkali, případně s nimi udržují čilé kontakty. Obvykle se jedná o fenomén únosů, který je již ovšem důkladně vědecky zkoumán a diskutován na různých konferencích. Z dosavadních výsledků plyne, že buď se několik tisíc lidí zbláznilo, má halucinace nebo jiné poruchy vnímání a několik desítek badatelů s tituly před i za jménem riskuje svoji vědeckou pověst, pokud dospěli k závěru, že se nejedná o bludy a musíme existenci mimozemšťanů připustit.

Existuje však ještě jedno řešení, o kterém se mnoho nemluví. Pokud jsou skutečně vesmírné vzdálenosti nepřekonatelné, může se jednat o kontakty s jinou, zcela odlišnou civilizací, která na Zemi tajně existuje a nepřeje si s naší agresivní „kulturou“ žádné kontakty nebo se jedná o výsledky tajných vojenských operací a výzkumů, kde je maximální utajení rovněž žádoucí. Kdo se celou problematikou blíže zabýval, dospěl možná k závěru, že vše je jen soubojem argumentů a protiargumentů, kde je jen obtížné prokázat jejich stoprocentní pravdu. Krátce řečeno, pokud vás neunesou ufoni, tak na ně věřit nebudete.

Řešit problém existence mimozemských civilizací lze i logickou cestou, zvažováním tvrzení (výroků) a stanovením logického závěru. Výsledek však nebude výpočet nějaké pravděpodobnosti, ale důsledek rozhodovacího „stromu“, kde budeme dosazovat jen hodnoty ano – ne. Vyloučíme třetí možnost – nevím, protože tu matematická logika nezná. Jisté však je, že pokud z A plyne B, z B plyne C, pak také z A vyplývá C. Jediný problém tedy bude ve správném stanovení výroků, abychom mohli uplatnit matematickou logiku. Úvodem však musíme přijmout několik axiomů, tedy výroků, které platí bez důkazu. Jsou to:

A – Existuje nejméně jeden vesmír, (ten který pozorujeme).

B – Existuje inteligentní život na nejméně jedné planetě ve vesmíru – Zemi.

C – Nelze zjistit počátek a konec existence vesmíru a jeho velikost.

D – Neznáme jednoznačnou a přesnou definici života.

 

-         Jaké logické důsledky vyplývají z našich axiomů?

 

1.      V našich úvahách se stačí zabývat je jedním – naším vesmírem, neboť existenci jiných nemůžeme dokázat. Názory o „n“ dimenzích se nemusíme zabývat.

2.      Ať je pravdivá teorie o stacionárním vesmíru nebo pulsujícím vesmíru (mezi velkými třesky a krachy), vždy nelze stanovit prvotní příčinu existence vesmíru. Proto je nutné uvažovat s nekonečným časovým trváním vesmíru(ů).

3.      Je-li doba trvání vesmíru nekonečná, je pravděpodobnost vzniku života jistota, bez ohledu na všechny výpočty pravděpodobnosti. Důkazem tvrzení je naše existence.

4.      Existuje-li život na Zemi, nelze vyloučit jeho existenci na jiných planetách ve vesmíru, protože pravděpodobnost vzniku života je převrácenou hodnotou počtu planet vhodných pro život (součin je roven 1 = jistota = Země). Počet obydlených planet závisí pouze na jejich celkovém počtu. Protože podmínky pro život existují v poměrně širokém rozmezí, musí existovat určitý počet planet s identickým prostředím, jako je na Zemi. Ve stejném prostředí musí platit stejná pravidla. Lze předpokládat, že celkový počet planet ve vesmíru bude konečný a spočetný. Důsledkem tohoto je, že „náš“ vesmír je konečný a omezený! Kdyby se pravděpodobnost života blížila limitně k nule, počet planet a velikost vesmíru by se blížily nekonečnu, což je v rozporu s jinými poznatky o vesmíru.

5.      Je-li život charakterizován látkovou výměnou s okolím, je nutné považovat celý vesmír za živý, protože neustále dochází k výměně a přeměně energií!

6.      Definujeme-li inteligentní život jako výměnu látek a energií s určitým cílem, je každý vývojový proces nutné považovat za projev inteligence.

7.      Z pokusů o napodobení vzniku života vyplývá, že veškeré procesy musela řídit nějaká inteligence – program. Konečný cíl je vývoj života. Probíhá-li většina jevů v přírodě cyklicky, je konečným stavem návrat k počátku. Aby mohl nastat jakýkoli vývojový proces, musí být předem dána informace řídící tento proces k určitému cíli. Chaotické procesy pozorujeme obvykle v neživé přírodě.

8.      Je-li výsledkem zvyšování stupně organizace hmoty život a vývoj bytostí se stále vyšším obsahem informací (i rostliny je nutné považovat za „bytost“ ve smyslu bytí – existence), může být konečným stadiem vývoje úplné uspořádání všech elementů vesmíru do stabilní struktury s „úplnou“ inteligencí. (= Bůh?)

9.      Platí-li zákon o zachování energie, je nutné k uspořádání jakýchkoli elementů vždy vynaložit nějakou energii. Růst inteligence = informace, je spojen s úbytkem energie. Platí-li, že všechny procesy je možné obrátit, může spojením energie a informace vznikat hmota! Neboť hmota je jen uspořádanou (koncentrovanou) energií, což tušil již Einstein.

10.  Na základě předchozího bodu lze objasnit všechny „paranormální“ jevy. Žádné zázraky a náhodné jevy v přírodě neexistují, pouze neznáme všechny příčiny a následky.

 

Připustíme-li, že kterékoli z předchozích tvrzení je pravdivé, nemá vůbec smysl hledat život jinde ve vesmíru, protože jistý druh života je vlastně všude. Všude probíhá nějaká přeměna energií a informací, kterou však většinou nepozorujeme. Každá částice hmoty jen vibrací jakési podstaty, protože čím hlouběji pronikají vědci do tajemství mikrosvěta, tím více se ukazuje, že žádná „hmotná“ základní částice neexistuje. Vše je jen vibrující energie! Klasický Bohrův model atomu, podobající se Sluneční soustavě s jádrem a obíhajícími elektrony přestal platit během minulého století a dnes si atomoví fyzikové lámou hlavu dalšími teoriemi. (Hrají si se strunami.) Všechny „základní“ částice již snad ani nedokážou vyjmenovat a jejich vlastnosti si běžný člověk vůbec nedokáže představit. K charakteristikám hmoty, energie a životnosti částic přispěly u kvarků takové exotické přívlastky, jako je 6 druhů „vůně“ a každá vůně má navíc tři barvy. Počty kvarků nedokáží současné teorie vůbec stanovit. Co je tedy základem? Jaké zákony platí společně v makrokosmu (vesmíru) i mikrokosmu (elementární částice). Je složitější nalézt odpovědi na základní otázky vesmíru, hmoty nebo života? Nebude konečné řešení vždy mimo dosah našich možností? Nebo je nalezení konečného řešení cílem veškerého vývoje ve vesmíru?

Odpověď na otázku v titulu je zřejmě nutné hledat jinými cestami, než za pomoci studia hmoty, a to studiem duchovním. Tak to dělali všichni starověcí a středověcí filosofové, kteří takové přístroje, jako máme my dnes neměli. Téměř všichni dospěli k závěru, že život je všeobecně rozšířeným jevem ve vesmíru. Téměř všichni uznávali existenci jakéhosi stvořitele. Proč jejich myšlenky paušálně zavrhovat, jako náboženské bludy? Proč se nepokusit jen věci nazvat jinými jmény? Nemohu se zbavit dojmu, že veškerý vědecký pokrok je jen neustálým objevováním něčeho, co již kdesi ve vesmíru existuje. Je-li doba existence vesmíru ve srovnání s délkou našeho života téměř nekonečná, na nevypočitatelném množství planet s nevypočitatelným množstvím tvorů již muselo být vše někdy objeveno a zase zapomenuto. Podle Sheldrakeovy teorie je to však zachyceno v morfogenetickém poli, akaši, či jak si tu databázi nazveme a my to musíme jen znovu najít. I pokud to hledat nebudeme, řešení všech otázek přijde jednou samo někomu někdy na mysl.

Už jste někdy uvažovali o tom, proč se všechny vlády a vojensko-průmyslová mašinérie tak obávají důkazu o existenci života ve vesmíru, případně kontaktů s nějakou jinou civilizací? Podle mého názoru by to pro běžného občana neznamenalo žádný šok a aspoň po jistou dobu by dále dělali to, co po celý život dosud. Nebezpečí je v tom, že by nám návštěvníci odjinud mohli podat srovnání, kam bychom to mohli dotáhnout, kdybychom neměli tak pitomé vládce, starající se jen o svůj prospěch. Pak by se mohl celý státní systém na Zemi zhroutit a nastat v prvé fázi anarchistický zmatek. Všichni bychom museli změnit svoji stupnici hodnot. To je ten důvod, proč se tak vlády velmocí obávají všech byť i hypotetických kontaktů a možná již takové kontakty dávno tajně navázaly. V seriálu „Hvězdná brána“ autoři nastínili řadu možných situací, které nastanou při kontaktech různých civilizací. Všimli jste si, že kromě „replikátorů“ a pár ojedinělých výjimek mají všichni mimozemšťané humanoidní vzhled? Možná, že autoři seriálu, stejně jako autoři sci-fi vědí více a chtějí nám něco naznačit a na něco nás připravit. Ostatně nejlepší je počkat si, ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo...

A jaký je závěr? Pokud považujete za podstatné pro svůj život vědět, zda existují mimozemské civilizace, pokuste se sami najít logickou odpověď. Nejlepší je totiž věřit tomu, co jste sami vymysleli. Myšlení je totiž základem vývoje, vždy a všude. Nevěříte-li tomu, co vám předkládají masmédia a vědecké i pavědecké prameny, hledejte sami odpověď. Na starém přísloví „Kdo hledá, najde“ není co měnit. Není hledání smyslem života?

Posledni komentare
07.06.2016 22:21:28: Jen улет!!!!!!!!!!!!!! :-P pujcky na 30 dni
16.06.2015 15:38:19: Já nevím, že říkat ;-) airbank.cz rychla pujcka
15.12.2008 16:44:18: nevím kolik lidí se konkrétně zabívá an nu anaki-enki a nibiru a našim realnym puvodem z tohoto vliv...
foto: Profimedia.cz
UFO, mimozemšťan

Pátrání po UFO začalo před 60 lety. Nejslavnější případy pozorování


21.6.2007 - Pátrání po neznámých létajících objektech nazývaných UFO začalo hledáním ztraceného vojenského letadla před šedesáti lety. K nejslavnějším záhadám dodnes patří případ Roswell.

Mimozemské civilizace jsou pozorovány odnepaměti a v dávné minulosti byli údajní mimozemšťané považováni hlavně za bohy či jejich posly. Novodobá historie pozorování neidentifikovatelných létajících objektů známých pod zkratkou UFO (Unidentified Flying Objects) se začala psát ve 40. letech minulého století. Před 60 lety, 24. června 1947, spatřil americký pilot Kenneth Arnold nad Kaskádovým pohořím devět podivných letících objektů, které popsal jako "talířky, které hodíte přes vodní hladinu". Ani Arnold tehdy netušil, že se právě zrodil výraz létající talíř.

Začalo to ztraceným letadlem

Příběh létajícího talíře začal při pátrání po zmizelém vojenském nákladním letounu, za jehož nalezení byla vypsána odměna 5000 dolarů. Zkušený dvaatřicetiletý pilot Arnold, který byl v té době šéfem firmy prodávající hasicí přístroje a systémy, odstartoval v osudný den z Chehalisu ve státě Washington. Byl jasný a slunečný den a v blízkosti hory Mount Rainier ve výšce asi tři kilometry nad zemí Arnold spatřil devět zářivých objektů, které směřovaly obrovskou rychlostí, kterou odhadl na minimálně 1700 kilometrů za hodinu, k hoře Mount Adams. Pozorování trvalo přibližně tři a půl minuty.

Arnoldův nákres podivných objektů připomínal něco mezi srpem a bumerangem s jakousi kabinkou uprostřed a výraz 'talíř' Arnold použil hlavně pro popis způsobu pohybu těles. Tisk se však hned chopil označení "létající talíř" a zpráva se stala senzací.

V následujících měsících byla pozorována celá řada dalších obdobných exemplářů a po Arnoldově objevu vyvolala největší rozruch zpráva leteckého personálu společnosti United Airlines, který údajně spatřil 4. července téhož roku rovněž devět podivných předmětů ve státě Idaho. Nejznámějším "setkáním" s UFO z té doby bylo údajné přistání mimozemšťanů v Roswellu. Všechny tyto události, které se udály v rozmezí několika dní, se staly počátkem kultu UFO. 

Projekt Modrá kniha

Počátkem července zahájila zpravodajská služba vojenského letectva ve spolupráci s FBI vyšetřování Arnoldovy zprávy a současně se také začala zabývat svědectvím zaměstnanců United Airlines. Ve svých závěrech občas úřady připustily, že na úkazech by mohlo být něco skutečného, nakonec ale údajné létající talíře označily za přelud. Jako reakce na množící se hlášení o UFO však státní orgány postupně spustily několik programů jejich vyhodnocování, z nichž nejznámější a nejrozsáhlejší byl Project Blue Book (Projekt Modrá kniha), jehož první ředitel Edward J. Ruppelt použil v roce 1952 poprvé výraz Unidentified Flying Objects, tedy UFO.

Výzkum zahrnul v letech 1952-1970 celkem 12 618 případů výskytu domnělých UFO. Velitelství leteckých sil zastavilo rozsáhlou operaci s tím, že vyšetřování neprokázalo přítomnost techniky, která by převyšovala úroveň pozemských znalostí. Přestože odborníci vysvětlili většinu případů klimatickými poruchami nebo přítomností letadel, bylo asi sedm stovek případů zařazeno do kategorie neidentifikovatelná pozorování. Internetová stránka www.ufoevidence.org takových případů eviduje 555, včetně případů z dávné minulosti.

Také úřady dalších zemí se problematikou UFO zabývaly. Francouzské Národní středisko pro výzkum vesmíru (CNES) letos zpřístupnilo na internetu oficiální dokumentační databázi o UFO, která zatím obsahuje asi 400 složek, tedy čtvrtinu ze všech 1600 případů UFO pozorovaných ve Francii od 50. let minulého století. První výskyt "létajícího talíře" na francouzském území byl zaznamenán v roce 1937.

V Británii umožnil nahlédnout do archivů ministerstva obrany a získat poznatky o zvláštních událostech nový zákon o svobodném přístupu k informacím. Podle zprávy britského ministerstva obrany z roku 2000 však neexistují žádné důkazy o existenci mimozemských forem života. Britský úřad pro létající talíře, který údajnou činnost mimozemšťanů sledoval od roku 1953, byl v roce 2001 uzavřen, a o práci tak přišlo jeho 1500 zaměstnanců.

 Nejslavnější případy UFO
  • Roswell - Několik desítek kilometrů od tohoto městečka v Novém Mexiku a v blízkosti základny 509. bombardovací skupiny amerického letectva se 2. července 1947 zřítil na ovčí pastvinu podle pozdějšího oficiálního vysvětlení přísně utajovaný meteorologický balon vyvinutý ke špionáži nad Sovětským svazem. Skalní obhájci víry v UFO jsou ale pevně přesvědčeni o tom, že americká armáda v roce 1947 ukořistila a nechala zmizet nejen "létající talíř", nýbrž i mrtvá těla jeho posádky. Toto všechno je podle "ufologů" ukryto v přísně tajném zařízení amerického letectva zvaném Oblast 51.
  • Smrt Thomase Mantella - V lednu 1948 zaznamenaly radary na kontrolní věži letiště Godman Field ve státě Kentucky neznámý objekt, ke kterému vystartovala letka pod vedením zkušeného veterána druhé světové války Mantella. V závěrečné fázi pronásledování Mantell zůstal ve vzduchu osamocen a údajně ohlásil, že neznámý objekt vypadá jako velká kovová koule. Existuje ale celá řada dalších hypotéz, co Mantell ve skutečnosti řekl, ale jisté je, že se jeho letoun zřítil, a Mantell je tak zastánci UFO považován za první a zatím jedinou oběť kontaktů s UFO. Podle jedné ze zpráv vyšetřovací komise Mantell pronásledoval velký sondážní balon a vlivem nedostatku kyslíku ve výšce ztratil vědomí.
  • Kecksburg - Obyvatelé vesničky Kecksburg v Pensylvánii spatřili v prosinci 1965 na nebi ohnivou kouli, která přistála v lese. Objekt byl spatřen i v jiných částech USA a Kanady a po dopadu byla oblast přísně uzavřena a na místo se dostavila armáda i policie, což oživilo spekulace svědků o původu záhadného předmětu. Lidé se nikdy přesně nedozvěděli, co se vlastně stalo. Oficiální místa nejprve hovořila o meteoritu, později bylo oznámeno, že záhadným objektem mohla být část sovětské sondy Kosmos 96.
  • Rendleshamský les - Pravděpodobně nejznámější případ údajných UFO v Británii. Svědci včetně amerických důstojníků z nedaleké vojenské základny v prosinci 1980 vypověděli, že sledovali přistání jasně zářícího tělesa v oblasti Rendleshamského lesa, a to dvě noci po sobě. "Neznámý předmět měl napohled kovově matný povrch a trojúhelníkovitý tvar se základnou o délce dva až tři metry a výškou přibližně dva metry," uvedl údajně jeden z vojáků. Pravděpodobným důvodem úkazu mohl být podle oficiálních míst přelet meteoritu nebo světla z nedalekého majáku či automobilu.
  • Wavre - V noci z 30. na 31. března 1990 byla belgická policie zahlcena více než dvěma tisícovkami zpráv o světelném trojúhelníku u města Wavre. Radar potvrdil přítomnost neznámého tělesa ve výšce asi tří tisíc metrů a byly k němu vyslány dvě stíhačky, jejichž palubní radary objekt rovněž zaznamenaly. Objekt nakonec zmizel a záhada zůstala nevyjasněna.
  • Obrazce v obilí - Již několik desítek let se objevují hlavně v obilí, ale i v dalších plodinách geometrické obrazce, jejichž původ je dodnes nejasný. Zpočátku jen prosté kruhy vystřídaly v posledních letech i složitější vzory. Vědci se většinou kloní k názoru, že jsou dílem člověka. Zastánci existence mimozemských civilizací tvrdí, že na vytváření obrazců z polehlého obilí se může podílet zemská a kosmická energie, psychoenergie člověka a živočichů na Zemi nebo také mimozemšťané.


Nový příspěvek

zeme.jpg

Kolik je mimozemských civilizací??Kolik podle vás může žít ve Vesmíru jiných civilizací, že nevíte?? Pokusíme se dopočítat správného čísla, budou to pochopitelně jen velmi hrubé odhady.


Budeme vycházet z tohoto vzorce: N=R*fp*n*fl*fi*fc*L (Drakeova rovnice)
A kdyby náhodou někdo nevěděl, co značí jednotlivá písmenka:
R-množství vhodných hvěst v naší galaxii
fp-počet hvězd kolem kterých krouží planety
n-počet vhodných planet pro vznik života
fl-část planet podobných Zemi na nichž se život vyvinul
fi-počet světů osidlovaných formami života
fc-počet vyspělích civilizací
L-životnost technologické civilizaceMůžeme spekulovat nad tím, co tam doplníme, nicméně výsledný stav se pohybuje okolo 10 000.

Posledni komentare
07.06.2016 22:10:38: Když abstraktní myšlení 8-O půjčka firmě
19.03.2016 01:45:31: Je mi líto, ale myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. smiley${1} Download inventor 2015 full crack
20.11.2011 18:34:24: myslíte si že je možné vytvořit černou díru v laboratoři? a pokud ano..na jak velkou rychlost je tře...
20.11.2011 17:30:39: nejlepší černé díry jsou ty dvounohé,že ano?
Posledni komentare
07.06.2016 21:31:33: Opravdu krátké :-x půjčka online žebrák
16.06.2015 12:47:26: ooty-cesty :-P rychla sms pujcka bez registru
1  
2  
 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.