MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

VÝZKUM - OBĚVY

Létající auto

Létající auto poprvé brázdilo americkou oblohu

UVNITŘ VIDEO Létající auto Transition massachusettské společnosti Terrafugia sice vypadá trochu jako Volkswagen Beetle v břiše ryby, ale skutečně létá. Dokázalo to začátkem března při prvních testech na letišti ve státě New York.
WOBURN 19. března 2009 (iHNed.cz)
reklama
vozidlo Transition společnosti Terrafugia

Na obrazovce radaru se Transition poprvé objevil už na počátku roku 2006, ale to jen v podobě makety jedna ku pěti. S tou tehdy Terrafugia vyhrála 30 tisíc dolarů, což jejím tvůrcům umožnilo postavit skutečný vůz, jenž umí létat. Nebo je to spíš letadlo, které si s sebou můžete vzít na silnici?

Některé znaky nasvědčují tomu, že jde o ten druhý případ. Terrafugia popisuje své vozidlo jako "letadlo, které může jezdit po silnici", což prý soukromým pilotům dává možnost alternativního řešení cesty při špatném počasí, kdy by let nebyl nejvhodnějším řešením. Přináší jim také ten komfort, že při cestě na letiště nemusejí použít auto.Také v očích americké Federální letecké správy spadá toto vozidlo do kategorie lehkých sportovních letadel.


Podívejte se na první testovací let

Dne 5. března musela společnost Terrafugia ukázat, že - bez ohledu na případné podnikatelské vyhlídky – umí Transition opravdu létat. První let (jehož délka nebyla upřesněna, podle některých zdrojů šlo o pouhých 37 vteřin) se konal na mezinárodním letišti v Plattsburgu nacházejícím se ve státě New York. Za kokpitem (nebo za volantem?) byl bývalý pilot US Air Force. Let následoval po šesti měsících testů na zemi. vozidlo Transition společnosti Terrafugia

Jako auto je dvousedadlový Transition navržen tak, aby ho bylo možné snadno zaparkovat, jeho křídla se dají docela pohodlně složit. V této „složené“ verzi je vozidlo asi 570 cm dlouhé, 200 cm široké a 202,5 cm vysoké. Jako letadlo je o několik centimetrů kratší a rozpětí jeho křídel je 825 cm.

Vozidlo užívá pro pozemní i leteckou dopravu běžné bezolovnaté palivo, které můžete natankovat u jakékoliv čerpací stanice. Při jízdě po zemi dosahuje běžných rychlostí automobilů a ve vzduchu se pohybuje rychlostí kolem 185 km/h.

Ale massachusettská společnost Terrafugia, kterou byste našli v městečku Woburn, má před sebou ještě dlouhou cestu. Vozidlo, které letělo počátkem března, představuje  vlastně stále jen zkoušku konceptu a prototyp musí být teprve vyroben, testován a ověřen. Společnost očekává, že první dodávky vozidla Transition na trh by mohly přijít v roce 2011.
Žádné komentáře
 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.