MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

KINROSS INCIDENT

Místo: USA
Datum: 23.11.1953
Čas: 23:30

Incident, kterému se nyní budeme věnovat patří k těm velmi zajímavým a to z toho důvodu, že po mnoha letech má své pokračování. „Kinross incident“ se vztahuje k roku 1953 a svůj název obdržel podle letecké základny vojenského námořnictva (AFB) odkud letoun F-89, který nás bude zajímat vzlétl na svou poslední cestu. Před tím než se letadlo ztratilo z obrazovek radarů střetlo se s neznámým podivným objektem. Uteklo mnoho let a po bezvýsledném pátrání se pomalu vytratil ze zřetele. Ale stalo se cosi co nikdo nečekal. V roce 2005 oznámila specializované společnost na hledání ztracených objektů, že se jí podařilo ztracený letoun nalézt. Má se nacházet v oblasti „Great Lakes“ (Velká jezera) potopený v jednom z těchto jezer a to v hloubce asi 250 stop. Okamžitě bylo na celý případ uvaleno informační embargo a místo bylo zajištěno speciálními bezpečnostními složkami. Proč takový povyk? Vedle vraku letouna se nacházel na dně jezera ještě jiný vrak velmi podivného tvaru. Všem okamžitě došlo, že by se mohlo jednat o onen podivný létající objekt, který vešel do kolizního kurzu s F-89.


Mapa oblasti Great Lakes
Mapa Great Lakes kde se zřítilo letadlo F-89

Ale vraťme se na začátek.
Vše začalo 23. listopadu 1953. Bojová stíhačka amerického vojenského letectva F-89 startovala z vojenské letecké základny Kinross AFB v Michiganu. Letadlo známe jako „Škorpion“ v rámci své aktivní vzdušné mise zanedlouho po startu identifikovalo ve vzdušném prostoru neznámý objekt. Dostalo za úkol paralyzovat tento objekt v dalším letu. Objekt byl také identifikován na mnoha radarech protivzdušné obrany. Téměř po 50 let se spekulovalo na co ve skutečnosti Škorpion ve vzduchu narazil (a to možná doslova).


Američtí úředníci tvrdili, že šlo o kanadský letoun, který zabloudil na americké území. Jenže kanadští kolegové doposud popírají, že by postrádali nějaký letoun a nebo, že by v inkriminovanou dobu nějaký takový stroj zabloudil do prostoru USA. A jaká jsou známá fakta?

F-18
Letoun F-89 "Scorpion"

Vojenská stíhačka startovala přesně ve 23.22 hod. dne 23. listopadu 1953 s úkolem paralyzovat v dalším letu neznámý objekt, který se nacházel ve vzdušném prostoru asi 160 mil severozápadně od základny Kinross. Jak vojenské letadlo tak UFOs bylo po celou dobu pod kontrolou radarové služby. Přibližně ve 23.52 hod. byl učiněn poslední radiový kontakt s pilotem vojenského letounu. Přibližně ve 23.55 hod. oba dva objekty zmizely z obrazovek radarů. Poté se již s F-89 nepodařilo navázat žádný další kontakt. Na celý případ bylo uvaleno přísné embargo a začala masivní pátrací akce, která po několika dnech skončila s negativním výsledkem.

 

Obsluhy radarových pracovišť nezávisle na sobě potvrdili, že podle charakteristických radarových ozvěn to vypadalo, že se oba dva objekty vzájemně srazily. Pro objektivitu je třeba zdůraznit, že některá pracoviště zase naopak měla za to, že UFO nijak nedotčené kolizí dále pokračovalo v letu. V této chvíli by bylo potřeba asi zdůraznit, že letoun se ztratil na konci listopadu, ale počasí v inkriminovanou dobu bylo velmi stabilní, mráz, bezoblačná obloha, na pevnině byla vrstva sněhu a vodní plochy pokrýval led.


Během léta v oblasti Great Lake již zmíněná michiganská společnost prováděla testování nového druhu sonaru. V rámci tohoto testování se zaměřila na hledání dvou francouzských minolovek, které se jmenovaly Cerisoles a Inkermann, ty se v jezeře ztratily v roce 1919. Jenže na poslední chvíli došlo k několika závadám na vybavení, takže hledání minolovek muselo být odloženo o několik měsíců. V rámci náhradního programu se společnost zaměřila na vyřešení záhady ztraceného letadla z roku 1953.


Jakmile byla akce spuštěna, začalo se pracovat s novým druhem speciálního vyhledávacího sonaru. I když tomu nikdo nevěřil po několika dnech práce se dostavil úspěch. Na dně jezera byly objeveny trosky dvou objektů. První objekt byl zcela neznámého tvaru a detaily jeho trupu bylo těžké identifikovat. Druhý objekt podle zjištěného desigenu byla stíhačka F-89. Levé křídlo chybělo (pravděpodobně se po nárazu zlomilo) stejně jako kus zadního ocasového křídla. Pravé křídlo byla častečně zabořené do bahna. Na sonarovém snímku neznámého objektu, ležícího cca 70m od vraku letadla, je patrný "ohon", který objekt vyryl při nárazu do dna jezera.

Obrázek ze sonaru Obrázek ze sonaru
Obrázek letadla a neznámého předmětu ze sonaru

Další sonarová prohlídka ukázala, že trup stíhačky zůstal neporušený, dále byla lokalizovaná i sekce ocasu letadla. Dokonce se na obrazovce objevili v kabině letadla dvě siluety, které tvarem těla vykazovaly charakteristické rysy lidské kostry. A skutečně podle dostupných materiálů víme, že se v letounu nacházeli skutečně dva piloti. Výsledkem této akce bylo faktické potvrzení vraku letounu na dně Great Lake s identifikací stíhačky F-89, modelu „Škorpion“.


Podle dostupných analýz vše nasvědčuje tomu, že se objekty srazily poměrně v malé výšce a zřejmě při malé rychlosti. Další destrukce pak nastala při nárazu na dno jezera. Jenže další nemilé překvapení nastalo poté co analýzy byly předány kompetentním, kanadským a americkým orgánům. Ty znemožnili michiganské soukromé firmě další postup a aktivitu převzali do svých rukou. Naštěstí byly o věci informovány známé ufologické společnosti obou států, kteří nyní tlačí na ozbrojené složky s tím, aby jim bylo umožněno další aktivity v této lokalitě monitorovat. Bohužel zatím naráží na arogantní nezájem a vůbec nic nenasvědčuje, že by se situace měla v dohledné době změnit k lepšímu směru.


Jistou satisfakcí pro veřejnost by snad měla být informace, že michiganská společnost v součinnosti s ufologickými organizacemi plánuje natočit rozsáhlý dokumentární film, který bude zahrnovat nejen podrobné informace o případu z roku 1953, ale samozřejmě i všechny podrobnosti týkající se nálezu jeho vraku společně s nálezem jeho tajemného společníka na dně Great Lake.

 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.