MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

TECHNOLOGIE PRO NAŠE TĚLO

Budoucí kardiostimulátory může pohánět samo srdce

Stimulátory a defibrilátory budoucnosti mohou být částečně napájeny z překvapivého zdroje energie. Může jím být samo srdce.
LONDÝN 12. listopadu 2008 (iHNed.cz)
reklama

Pacemaker_350_210.jpgBritský vědecký tým v pondělí na setkání Scientific Session 2008 v New Orleansu prozradil, že jejich mikrogenerátor poháněný tepajícím srdcem pacienta vyrobil téměř 17 procent energie potřebné k chodu kardiostimulátoru.

Znamená to, že kardiostimulátory dalších generací by mohly tuto technologii využít, což by podle vědců přineslo jejich delší životnost a možnost vybavit je dalšími funkcemi k lepší podpoře fungování srdce pacienta.

"Vyzkoušeli jsme si tak v praxi náš nápad," prozradil Paul Roberts z Univezitní nemocnice v britském  Southamptonu. "Získání další energie pro napájení by mohlo znamenat významnou výhodu  při implantaci stimulátorů a defibrilátorů další generace, protože vývojáři budou mít k dispozici více energie."

Kardiostimulátor posílá k srdci elektrické impulsy, aby zrychlil nebo zpomalil jeho tep, signály z implantovaného intrakardiálního defibrilátoru se snaží standardizovat tep srdce, když začíná být příliš rychlý nebo pomalý.

Obě zařízení zachraňují životy a díky rychle se vyvíjejícím technologiím se stávají stále sofistikovanější. Ale jsou už nyní tak malá, že jediný způsob, jak jim dodat více energie potřebné pro to, aby vykonávaly více funkcí, je zvětšit velikost jejich baterie. Tím by se ovšem zvětšila i velikost samotného zařízení implantovaného pod kůži. Zařízení by bylo nepohodlné a nepřijatelné i z kosmetického hlediska. 

Dále čtěte

Výzkumníci, kteří představili svůj nápad v New Orleansu, testovali generátor, který pomáhá vyrábět energii s každým tepem srdečního svalu. Nyní zkoušejí v mikrogenerátoru různé materiály, které, jak věří, přispějí k tomu, že bude v budoucnu vyrábět více elektrické energie.

Na mikrogenerátoru pracuje konsorcium firem, do něhož patří společnosti InVivo Technology, Perpetuum a Zarlink Semiconductor a na jeho vývoji se finančně podílela i britská vláda.

 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.