MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

BLÍZKÁ SETKÁNÍ ?

 

UFO-existuje, nebo ne?

 Asi každý z nás si nějak představuje mimozenskou civilizaci,já vám jí ukážu podle fotek které naleznete na stránce.Ufo je podobné člověku.Američští  vědci zjistili že mají stejné orgány jako lidi.

 

kruh

 

kruh

kruh

KRUH5.jpg

Nový příspěvek

UFO - velká neznámá


Moderní doba UFO v podstatě nastala po druhé světové válce. Na obloze nad americkou Nebraskou zpozoroval pilot Kenneth Arnold devět zářivě světlých objektů, které se nad ním vlnitě pohybovaly. Noviny z toho poté udělaly ůlétající talíře". Zrodil se mýtus a svět psal rok 1947. Od té doby se celosvětová mánie UFO rozšířila v netušené míře. Pokud bychom chtěli z hlášených pozorování UFO vytvořit jakýsi obraz statistického průměru, pak by nám vyšel vznášející se, často i rotující kovový objekt, nebo difuzní světelný úkaz o průměru deseti až patnácti metrů. Mnohdy měl také barevná pulzující světla, dokázal se pohybovat obrovskou rychlostí a provádět bleskové manévry, jak ostatně potvrdily i radarové záznamy. Ve stále větším počtu byly také registrovány elektromagnetické fenomény i nálezy kruhovitých přistávacích ploch s ožehnutou půdou. mezi očité svědky zmíněných jevů patřili piloti, inženýři, radaroví technici, astronomové, policisté, politici i astronauti. Faktem tedy zůstává, že neminul jediný rok, kdy by ze severu i jihu, ze západu i východu našeho glóbu nepřicházely zprávy o záhadných zjěveních a nových senzačních manévrech neznámých létajících objektů. Nejlépe nám to ukáže chronologie případů těch nejneobvyklejších pozorování, únosů i kontaktů:

 1947 Roswell,Nové Mexiko, USA:

 Poblíž farmy se zřítil létající opbjekt. Americké vojenské letectvo dementovalo svou první zprávu, že se jedná o UFO - veskutečnosti spadl na zem meteorologický balón. Ale i tato verze byla později znovu dementována v tom smyslu, že se jednalo o balón špionážní, a roku 1997 bylo k tomu připojeno následující "odhalení": Šlo o radarové terče a gumové obaly. Badatelé v oboru UFO to dodnes popírají.

 1948 Kentucky, USA:

 Kontrolní věž Goodmanova letiště hlásila pozorování objektu ve tvaru disku. Kapitán Thomas Mantell měl záhadě přijít na kloub. Při pokusu o pronásledování objektu pilot se svým strojem záhadně havaroval. Oficiální verze: mantell při snaze dostihnout balón resp. Venuši přestoupil přípustnou výšku a nakonec následkem nedostatku kyslíku ztratil vládu nad strojem a zřítil se. Pravá příčina havárie je však dodnes záhadou.

 1949 Montgomery, Georgia, USA:

 Dva piloti společnosti Eastern Airline hlásili, že je právě "neuvěřitelnou rychlostí" minulo UFO. Setkání bylo tak těsné, že jejich DC-3 musel ostře vybočit doleva, aby se vyhnul kolizi. Pozorovatel na Robbinsově letišti potvrdil, že viděl neznámý objekt.

 1950 McMinnville Oregon, USA:

 Paulu Trentovi se podařilo udělat dva snímky "diskovitého létajícího objektu". Až dodnes žádná odborná analýza nezpochybnila pravost dotyčných obrázků. I podle dnešních znalostí nejsou padělkem a platí jako důkaz skutečnosti, že tehdy skutečně nad Trentovou farmou proletěl asi deset metrů velký objekt.

 1951 Lubbock, Texas, USA:

 Po delší dobu byly nad osadou Lubbock pozorovány formace létajících světelných úkazů. událost se podařilo zachytit na filmový pás. Oficiální verze: Hejna divokých kachen.

 1952 Washington DC, USA:

 Na obrazovkách třech radarových zařízení se objevilo sedm mimořádně rychlých objektů a totéž potvrdili i pozorovatelé na zemi. Vládní komuniké naproti tomu prohlásilo, že fenomén vyvolala termická porucha.

 1953 West Malling, Kent, Anglie:

 Britští vojenští piloti T.S. Johnson a G. Smythe startovali 3. listopadu v 10,00 dopoledne k běžnému pátracímu letu. Ve výši 6000 metrů navázali vizuální kontakt se "světlem, připomínajícím hvězdu", které se za chvíli od nich náhle obrovskou rychlostí vzdálilo. Radaroví technici celý případ potvrdili. Britské ministerstvo obrany oficiálně prohlásilo, že se jednalo o meteorologický balón, přestože sledovaný objekt měl podle údajů radaru průměr asi 120 metrů a proti úřednímu vysvětlení mluví i jeho zcela něobvyklé letové vlastnosti.

 1954 Florencie, Itálie:

 Přelet dvou záhadných létajících těles nad stadionem přerušil fotbalový zápas mezi Florencií a Pistoiou. 10 tisíc lidí užasle hledělo na létící tělesa na obloze, přičemž na celou Florencii se snášela podivná chlupatá vlákna. O události informovaly celostránkové zprávy po celé Itálii.

 1955 Hopkinswville, Kentucky, USA:

 Tři americké rodiny měly kontakt s cizími bytostmi. Langfordovi byli se svými třemi dětmi spolu s Billy Ray Taylorem a jeho ženou June na návštěvě u Elmara, Very, Johna a Alene Suttonových. Náhle byla jejich pozornost upoutána světelným paprskem, a proto se vyšli podívat ven. Tam spatřili oslnivou záři, zacházející poblíž farmy. Domnívali se, že šlo o padající meteorit, a proto se vraceli domů, ale náhle byli obklopeni jakýmisi trpasličími bytostmi. Rodinám se nakonec podařilo uprchnout na blízkou policejní stanici. Pro zmíněné setkání se dodnes nenašlo žádné rozumné vysvětlení.

 1956 Paříž, Francie:

 Letová služba pařížského letiště Orly zpozorovala na obrazovkách svých radarů signály dvakrát větší, než jsou obvyklé světelné body letadel. Piloti DC-3 Dakoty společnosti Air France letěli v podobném kurzu asi o 240 metrů níže než UFO. Radiový důstojník Beaupertuis dokonce objekt spatřil: "Je obrovský, má nejasné obrysy a na několika místech narudle plane." Případ byl ministerstvem pro civilní letectví oficiálně potvrzen.

 1957 Vojenské letiště Edwards, Kalifornie, USA:

 Dvouproudový letoun B-57 sledoval neznámý létající kotouč. Zkušebnímu pilotovi letounu Convair, který se nacházel v blízkosti, se podařilo událost vyfotografovat.

1958 ostrov Trinidade v Atlantiku, Brazílie:

 Objekt UFO se 16. ledna přiblížil ke školní lodi Almirante Saldanha brazilského námořnictva. Lodnímu fotografovi Almiro Baraunovi se podařilo několik záběrů "létajícího disku", který třikrát překřížil ostrov Trinidade a provedl při tom řadu nějrůznějších leteckých manévrů. Brazilské námořnictvo snímky pdrobilo pečlivé analýze a uznalo je za pravé.

 1959 Domsten, Švédsko:

 Stig Rydberg a Hans Gustavsson zastavili svoje auto aby mohli prozkoumat podivné záření na blízké mýtině. Spatřili kotoučové těleso a malé bytosti, které se snažily oba muže vtáhnout do UFO. Zpětná hypnotická vazba prokázala, že Rydberg a Gustavsson nelhali. Ministerstvo vzdušné ochrany státu však odmítlo nařídit oficiální vyšetřování.

 1960 Sverdlovsk, Sovětský svaz:

 Poštovní letadlo AN-2P náhle zmizelo z radarových obrazovek cestou ze Sverdlovska do Kurganu a na jeho místě se objevil cizí létající objekt. Na místo byla vyslána pátrací jednotka a nakonec nalezla pohřešované letadlo na mýtině uprostřed hustě zarostlého lesa. Záhadou ovšem bylo, jak tam poštovní letoun přistál, protože místo k tomu nebylo dostatečně velké. Stroj byl zcela nepoškozený, pytle s poštou nedotčené, ale po sedmi mužích nebyla nalezena sebemenší stopa. Žádný z nich se také až dodnes neobjevil.

 1961 Concorde, New Hampshire, USA:

19. září se udál jeden z nejproslulejších případů únosu ze strany UFO. Auto manželů Betty a Barney Hillových bylo náhle obklopeno záhadným světelným zdrojem. pak se ozval "elektronický impuls" a Hillovi byli zasaženi malátnou ospalostí. Když přišli zase k sobě bylo jejich auto na šedesát kilometrů od původního stanoviště. Vzpomínky manželů na události posledních dvou hodin zmizely. Od té doby také trpěli jakýmsi druhem šokového syndromu a proto vyhledali psychiatrickou pomoc. Ve stavu hypnotické zpětné vazby vyprávěli nezávisle na sobě stejný příběh: Cizí bytosti s nimi prováděly něpříjemné lékařské výzkumy. Je pozoruhodné, že přesně v době jejich únosu zaregistrovala radarová stanice na letecké základně Pease objekt UFO na obloze nad New Hampshirem.

 1962 Milano, Itálie:

 Malíř Gaspara de´Lamba pozoroval z okna svého domu černý bod, který se postupně zvětšoval, až se z něj vyklubal "létající talíř". De´Lamba udělal několik snímků saturnovitého létajícího tělesa, jehož průměr se odhaduje na sedm metrů.

 1963 Kvang-tung, Čína:

 Dopravní letadlo Li-2 bylo v říjnu na cestě z Kvang-tungu do Wuhanu po 15 minut sledováno třemi zářícími, neidentifikovatelnými létajícími objekty. Piloti během celé příhody podávali rádiem podrobné hlášení čínským leteckým úřadům. Po přistání byla posádka letadla vyslýchána na ústředí bezpečnosti letového provozu, cestující byli o události rovněž dotazováni a dostalo se jim pokynu, aby o záležitosti nemluvili.

 1964 Socorro, Nové Mexiko, USA:

 Policejní důstojník Lonnie Zamora se stal svědkem přistání UFO a spatřil i jeho dva neznámé cestující. Vlastní objekt popsal jako "teleso vejčitého tvaru s oranžovými a modravými plameny ve spodní části". Na místě přistání byly zjištěny otisky neznámého tělesa a sežehnutý půdní porost. Vyšetřování komise vojenského letectva potvrdilo, že Zamora je spolehlivý policejní důstojník, o jehož hodnověrnosti nelze pochybovat.

 1965 Valensole, jižní Francie:

 Rolník Maurice Masse odešel jako obvykle časně ráno za svou prací. Právě když se na poli chystal rozjet traktor, uslyšel nad sebou hluk. Zpočátku tomu nevěnoval pozornost, protože v místě často létaly vojenské vrtulníky. pak však spatřil asi sto metrů před sebou zvláštní těleso: bylo oválné, veliké jako běžné auto, opatřené kupolí a šesti přistávacími opěrami. Vedle stroje stály dvě postavy s obrovskými holými hlavami a zjevně si prohlížely polní vegetaci. V tu chvíli byl rolník zasažen nějakým paprskem a zcela ochromen. Po odletu tělesa s oběma ufonauty potřeboval Masse ještě dobrých 15 minut, než znovu získal kontrolu nad svým tělem.

 1966 Tallahasse, Florida, USA:

 Bývalý guvernér státu Florida Haydon Burns letěl s dalšími jedenácti osobami na palubě letadla Convair, když si spolu s posádkou povšiml dvou žlutavých koulí, kte¨ré jejich stroj doprovázely. Objekty letadlo opustily teprve po 65 kilometrech společného letu. Zmíněný politik později celou událost výslovně potvrdil a americké deníky obšírně informovaly o případu UFO, který tehdy vzbudil velký rozruch.

 1967 Manitoba, Falcon Lake, Kanada:

 Očitý svědek Steve Michalak pozoroval z bezprostřední blízkosti přistání kotoučovitého UFO. Utrpěl přitom na těle popáleniny, které si vyžádaly několikadenní pobyt v nemocnici. Ani laboratorní analýzy, ani důkladné lékařské vyšetření nedokázaly vysvětlit příčinu jeho poranění. Rozbor půdy z místa přistání ukázal zvýšenou ardioaktivitu.

 1968 Madrid, Španělsko:

 5. září se pouliční provoz v Madridu parkaticky zastavil - tisíce Španělů sledovaly vysoko nad halvním městem letící trojúhelníkový objekt. když se vojenské letectvo snažilo o jeho identifikaci, UFO úžasně zrychlilo svůj let a brzy se ocitlo mimo akční rádius stíhacích letadel. Případ přiměl monisterstvo vojenského letectva k výzvě občanům, aby případná nová pozorování UFO neprodleně hlásili nejbližší služebně.

 1969 Darling Downs, Austrálie:

 Bombardér Canberra australských vzdušných sil se nad severní částí Nového Jižního Walesu bezúspěšně snažil dostihnout stroj UFO. Stovky lidí v Koygle i podél Darling Downu sledovaly po téměř tři hodiny doutníkovité těleso. Když se letoun Canberra snažil k objektu přiblížit, neznámý létající předmět beze stopy zmizel.

 1970 Sachalin, Sovětský svaz:

 Vlna pozorování UFO vyvolala paniku mezi obyvatelstvem, když se noc co noc zjěvovaly "létající talíře", mnohdy i ve velkých formacích. Tvrdí se, že při pokusu o jejich pronásledování přišel záhadně o život pilot vojenské stíhačky Mig.

 1971 St. Lorenzen, Štýrsko, Rakousko:

 Státní zaměstnanec Rudi Nagora z Mnichova, který zde trávil dovolenou, zpozoroval spolu se svou ženou poblíž Deutschlandsbergu stříbřitý kotouč, pohybující se mezi mraky. Nagora zmíněný objekt zachytil na sérii působivých fotografií. Manželé nagorovi složili místopřísežné prohlášení, že se nejedná o manipulaci ani o pokus mystifikace. Neobvklý úkaz navíc protvrdili i další turisté a rolníci.

 1972 Durban, Jižní Afrika:

 Posádka letadla Boening 727 krátce před přistáním v Durbanu navázala vizuální kontakt se světelným úkazem, který tajuplně manévroval. Světelná koule se přiblížila těsně k letadlu a pak zmizela stejně záhadně, jako se objevila. Kapitán Chester Chandler i jeho druhý pilot G. Koekemoer později řekli: "Tam venku bylo něco, co si prostě neumíme vysvětlit."

 1973 Pascagoula, Mississippi, USA:

 Přístavní dělníci Charles Hickson a Calvin Parker právě rybařili na řece Pascagoula, když se k nim začalo blížit zvláštní modré světlo, které postupně nabývalo podoby jakési kosmické lodi. Pak spatřili tři cizí bytosti a nevysvětlitelnou silou byli vtaženi do objektu, kde je osádka lodi podrobila lékařskému vyšetření. Po skončení procedury je pak znovu vysadila na břeh. Hickson a Parker utrpěli šok a museli být převezeni do nemocnice. Později se jich vyšetřovatelé nezávisle na sobě v hypnotickém stavu vyptávali, ale oba shodně trvali na své verzi únosu posádkou UFO.

 1974 Söderby, Gustavslund, Švédsko:

 Švédsko bylo postiženo vlnou ufonautských únosů, které vyvolaly všeobecný strach a hrůzu. Za dva měsíce byla zaznamenána více než stovka takových případů, přičemž některé z nich dokonce v odstupu pouhých dvou hodin. V nejvíce postižené oblasti Vallentuna zřídila domobrana pozorovací službu.

 1975 Snowflake, Arizona, USA:

 Travis Walton byl zasažen záhdaným modravým paprskem a poté vtažen do neznámého objektu. Pět jeho dřevorubeckých kolegů potvrdilo tento neuvěřitelný případ. Walton byl několik dní nezvěstný a po návratu informoval o svém únosu ufonauty, kteří jej lékařsky vyšetřovali. Všichni svědci události obstáli při zkoušce na detektoru lži. Pozn: O tomto únosu byl natočen film s názvem Oheň v oblacích.

 1976 Teherán, Írán:

 Světovou pozornost vzbudil případ, který se 19. září odehrál nad teheránem. Dva stíhací letouny íránských vzdušných sil se pokusili zastavit UFO, letící mnohonásobnou rychlostí zvuku. Z "mateřské lodi" se oddělilo menší těleso a zamířilo ke stíhačce. Při snaze na neznámého vetřelce vystřelit selhala zbraňová automatika včetně rádiového spojení i celého elektrického systému na palubě letadla. Pilotům nezbylo nic jiného než uniknout střemhlavým sestupem.

 1977 Wedel u Hamburku, Německo:

 Walter Schilling vyfotografoval talířovité létající těleso. Fotogrametrické zkoumání ukázalo, že na místě je stín, jaký by musel vrhat asi deset metrů velký objekt ve vzdálenosti zhruba 150 metrů od očitého svědka. Skeptici však přesto pochybují o pravosti snímku a domnívají se, že jde prostě o reproduktor z auta, vržený do vzduchu ze země.

 1978 Kap Otway, Austrálie:

 Pilot Frederick Valentich ohlásil setkání s neznámým létajícím objektem. Podle sdělení řídící věže zůstal už pak navždy nezvěstný.

 1979 provincie Hunan, Čína:

 12. září bylo několi nevysvětlitelných vyýpadků proudu v městech Xuging-long a Huai-hua. Současně s tím došla početná hlášení o pozorování zářivého UFO, které se nad dotyčnými městy vznášelo a vysílalo bílé paprsky.

 1980 les u Redelshamu, letecká základna Woodbridge, Suffolk, Anglie:

 Dva strážní důstojníci spatřili ve vzduchu objekt, snášející se prudce mezi stromy a proto se vydali k "místu zřícení". Našli tam trojúhelníkovitý objekt o průměru zhruba 2,5 metru a výšce asi 2 metrů, který vyzařoval silné světlo. Když se oba policisté přiblížili, UFO vzlétlo a mezi stromy manévrovalo směrem k blízké farmě. Těleso při letu vyplašilo pasoucí se dobytek a poté úžasnou rychlostí zmizelo na obzoru. Setkání s UFO bylo zachycenou na zvukový pás a druhý den se na místě našly zřetelné stopy přistání neznámého tělesa. Případ byl později potvrzen i oficiálně.

 1981 Moskva, Sovětský svaz:

 Po několik dní bylo ruské hlavní město zasaženo vlnou UFO. 23. srpna se pak objevil nejzáhadnější úkaz. Stovky lidí jako očarovány hleděly na oblohu, kde hotová flotila 17 podivných objektů letěla přes metropoli a pté zmizela severním směrem. Došlo také k elektromagnetickým poruchám a v mnoha okenních tabulích se objevily záhadné kulaté otvory.

 1982 kosmická základna Bajkonur, Sovětský svaz:

 Dne 1. června se o velký rozruch postarala dvě UFO, která manévrovala v blízkosti odpalovací rampy. Když pak následující den zvláštní komise případ zkoumala, objevila podivné strukturální změny. nýty konstrukcí se uvolnily, povolily i svařované části, a rovněž popraskaly tisíce okenních tabulek v nedalekých bytech personálu základny.

 1983 Millwood, New York, USA:

 24. březen byl ve státě New York dnem až dosud nějvětšího výskytu UFO. Mezi 19 a 22 hodinou hlásilo více než 2000 očitých svědků pozorování zářivých objektů ve tvaru bumerangu.

 1984 Danbury, New York, USA:

 Stovky očitých svědků včetně meteorologů a policejních důstojníků hlásily spatření velkého, nehlučně se vznášejícího objektu s rotujícími světly.

 1985 provincie Gansu, Čína:

 Při letu z pekingu do paříže pozorovala posádka letadla Boening 747 nesmírně rychlé UFO, které přeťalo dráhu Boeningu takovou rychlostí, že kapitán letadla Wang Shu-ting uvažoval o nouzovém přistání. UFO s odhadovaným průměrem 10 kilometrů(!) bylo později pozorováno i v jiných zemích.

 1986 Fort Yukon, Aljaška, USA:

 UFO "velké jako letadlová loď" a dva menší zářivě svítící objekty provázely Boening japonských aerolinií (JAL) na jeho cestě přes Grónsko, severní kanadu a Aljašku do Japonska. Zkušený pilot jenču Terauči mluví o "saturnovité kosmické lodi", která předváděla doslova neuvěřitelné letové manévry. Terauči měl přirozeně obavy o letadlo a viděl se nucen k riskantnímu, úhybnému manévru, zatímco kontrolní stanoviště potvrdilo "neidentifikovatelné rádiové echo". Oficiální vyšetřování amerického úřadu pro letectví nevneslo do věci žedné vysvětlení úkazu.

 1987 Gulf Breeze, Florida, USA:

 Manželé Ed a Frances Walterovi se obrátili na veřejnost se zprávami a fotografiemi ze svých pozorování UFO. Po delší dobu bylo okolí Gulf Breeze dějištěm záhadných aktivit UFO. Na 150 svědků zmíněné případy potvrdilo, nicméně vyprávění i "fotografické důkazy" Walterových zůstávají stále sporné.

 1988 Portoriko, velké Antily, USA:

 Stovky svědků z více míst hlásily pozorování kruhových a trojúhelníkových létajících těles obřích rozměrů. Vojenská letadla, útočící na objekty, se s nimi podle všeho střetla, ale objekty bez sebebmenšího zvuku náhle zmizely. Případ byl oficiálními místy popřen.

 19Po

 89 Belgie:

UFO - velká neznámá

08.07.2006

Moderní doba UFO v podstatě nastala po druhé světové válce. Na obloze nad americkou Nebraskou zpozoroval pilot Kenneth Arnold devět zářivě světlých objektů, které se nad ním vlnitě pohybovaly. Noviny z toho poté udělaly ůlétající talíře". Zrodil se mýtus a svět psal rok 1947. Od té doby se celosvětová mánie UFO rozšířila v netušené míře. Pokud bychom chtěli z hlášených pozorování UFO vytvořit jakýsi obraz statistického průměru, pak by nám vyšel vznášející se, často i rotující kovový objekt, nebo difuzní světelný úkaz o průměru deseti až patnácti metrů. Mnohdy měl také barevná pulzující světla, dokázal se pohybovat obrovskou rychlostí a provádět bleskové manévry, jak ostatně potvrdily i radarové záznamy. Ve stále větším počtu byly také registrovány elektromagnetické fenomény i nálezy kruhovitých přistávacích ploch s ožehnutou půdou. mezi očité svědky zmíněných jevů patřili piloti, inženýři, radaroví technici, astronomové, policisté, politici i astronauti. Faktem tedy zůstává, že neminul jediný rok, kdy by ze severu i jihu, ze západu i východu našeho glóbu nepřicházely zprávy o záhadných zjěveních a nových senzačních manévrech neznámých létajících objektů. Nejlépe nám to ukáže chronologie případů těch nejneobvyklejších pozorování, únosů i kontaktů:

 1947 Roswell,Nové Mexiko, USA:

 Poblíž farmy se zřítil létající opbjekt. Americké vojenské letectvo dementovalo svou první zprávu, že se jedná o UFO - veskutečnosti spadl na zem meteorologický balón. Ale i tato verze byla později znovu dementována v tom smyslu, že se jednalo o balón špionážní, a roku 1997 bylo k tomu připojeno následující "odhalení": Šlo o radarové terče a gumové obaly. Badatelé v oboru UFO to dodnes popírají.

 1948 Kentucky, USA:

 Kontrolní věž Goodmanova letiště hlásila pozorování objektu ve tvaru disku. Kapitán Thomas Mantell měl záhadě přijít na kloub. Při pokusu o pronásledování objektu pilot se svým strojem záhadně havaroval. Oficiální verze: mantell při snaze dostihnout balón resp. Venuši přestoupil přípustnou výšku a nakonec následkem nedostatku kyslíku ztratil vládu nad strojem a zřítil se. Pravá příčina havárie je však dodnes záhadou.

 1949 Montgomery, Georgia, USA:

 Dva piloti společnosti Eastern Airline hlásili, že je právě "neuvěřitelnou rychlostí" minulo UFO. Setkání bylo tak těsné, že jejich DC-3 musel ostře vybočit doleva, aby se vyhnul kolizi. Pozorovatel na Robbinsově letišti potvrdil, že viděl neznámý objekt.

 1950 McMinnville Oregon, USA:

 Paulu Trentovi se podařilo udělat dva snímky "diskovitého létajícího objektu". Až dodnes žádná odborná analýza nezpochybnila pravost dotyčných obrázků. I podle dnešních znalostí nejsou padělkem a platí jako důkaz skutečnosti, že tehdy skutečně nad Trentovou farmou proletěl asi deset metrů velký objekt.

 1951 Lubbock, Texas, USA:

 Po delší dobu byly nad osadou Lubbock pozorovány formace létajících světelných úkazů. událost se podařilo zachytit na filmový pás. Oficiální verze: Hejna divokých kachen.

 1952 Washington DC, USA:

 Na obrazovkách třech radarových zařízení se objevilo sedm mimořádně rychlých objektů a totéž potvrdili i pozorovatelé na zemi. Vládní komuniké naproti tomu prohlásilo, že fenomén vyvolala termická porucha.

 1953 West Malling, Kent, Anglie:

 Britští vojenští piloti T.S. Johnson a G. Smythe startovali 3. listopadu v 10,00 dopoledne k běžnému pátracímu letu. Ve výši 6000 metrů navázali vizuální kontakt se "světlem, připomínajícím hvězdu", které se za chvíli od nich náhle obrovskou rychlostí vzdálilo. Radaroví technici celý případ potvrdili. Britské ministerstvo obrany oficiálně prohlásilo, že se jednalo o meteorologický balón, přestože sledovaný objekt měl podle údajů radaru průměr asi 120 metrů a proti úřednímu vysvětlení mluví i jeho zcela něobvyklé letové vlastnosti.

 1954 Florencie, Itálie:

 Přelet dvou záhadných létajících těles nad stadionem přerušil fotbalový zápas mezi Florencií a Pistoiou. 10 tisíc lidí užasle hledělo na létící tělesa na obloze, přičemž na celou Florencii se snášela podivná chlupatá vlákna. O události informovaly celostránkové zprávy po celé Itálii.

 1955 Hopkinswville, Kentucky, USA:

 Tři americké rodiny měly kontakt s cizími bytostmi. Langfordovi byli se svými třemi dětmi spolu s Billy Ray Taylorem a jeho ženou June na návštěvě u Elmara, Very, Johna a Alene Suttonových. Náhle byla jejich pozornost upoutána světelným paprskem, a proto se vyšli podívat ven. Tam spatřili oslnivou záři, zacházející poblíž farmy. Domnívali se, že šlo o padající meteorit, a proto se vraceli domů, ale náhle byli obklopeni jakýmisi trpasličími bytostmi. Rodinám se nakonec podařilo uprchnout na blízkou policejní stanici. Pro zmíněné setkání se dodnes nenašlo žádné rozumné vysvětlení.

 1956 Paříž, Francie:

 Letová služba pařížského letiště Orly zpozorovala na obrazovkách svých radarů signály dvakrát větší, než jsou obvyklé světelné body letadel. Piloti DC-3 Dakoty společnosti Air France letěli v podobném kurzu asi o 240 metrů níže než UFO. Radiový důstojník Beaupertuis dokonce objekt spatřil: "Je obrovský, má nejasné obrysy a na několika místech narudle plane." Případ byl ministerstvem pro civilní letectví oficiálně potvrzen.

 1957 Vojenské letiště Edwards, Kalifornie, USA:

 Dvouproudový letoun B-57 sledoval neznámý létající kotouč. Zkušebnímu pilotovi letounu Convair, který se nacházel v blízkosti, se podařilo událost vyfotografovat.

1958 ostrov Trinidade v Atlantiku, Brazílie:

 Objekt UFO se 16. ledna přiblížil ke školní lodi Almirante Saldanha brazilského námořnictva. Lodnímu fotografovi Almiro Baraunovi se podařilo několik záběrů "létajícího disku", který třikrát překřížil ostrov Trinidade a provedl při tom řadu nějrůznějších leteckých manévrů. Brazilské námořnictvo snímky pdrobilo pečlivé analýze a uznalo je za pravé.

 1959 Domsten, Švédsko:

 Stig Rydberg a Hans Gustavsson zastavili svoje auto aby mohli prozkoumat podivné záření na blízké mýtině. Spatřili kotoučové těleso a malé bytosti, které se snažily oba muže vtáhnout do UFO. Zpětná hypnotická vazba prokázala, že Rydberg a Gustavsson nelhali. Ministerstvo vzdušné ochrany státu však odmítlo nařídit oficiální vyšetřování.

 1960 Sverdlovsk, Sovětský svaz:

 Poštovní letadlo AN-2P náhle zmizelo z radarových obrazovek cestou ze Sverdlovska do Kurganu a na jeho místě se objevil cizí létající objekt. Na místo byla vyslána pátrací jednotka a nakonec nalezla pohřešované letadlo na mýtině uprostřed hustě zarostlého lesa. Záhadou ovšem bylo, jak tam poštovní letoun přistál, protože místo k tomu nebylo dostatečně velké. Stroj byl zcela nepoškozený, pytle s poštou nedotčené, ale po sedmi mužích nebyla nalezena sebemenší stopa. Žádný z nich se také až dodnes neobjevil.

 1961 Concorde, New Hampshire, USA:

19. září se udál jeden z nejproslulejších případů únosu ze strany UFO. Auto manželů Betty a Barney Hillových bylo náhle obklopeno záhadným světelným zdrojem. pak se ozval "elektronický impuls" a Hillovi byli zasaženi malátnou ospalostí. Když přišli zase k sobě bylo jejich auto na šedesát kilometrů od původního stanoviště. Vzpomínky manželů na události posledních dvou hodin zmizely. Od té doby také trpěli jakýmsi druhem šokového syndromu a proto vyhledali psychiatrickou pomoc. Ve stavu hypnotické zpětné vazby vyprávěli nezávisle na sobě stejný příběh: Cizí bytosti s nimi prováděly něpříjemné lékařské výzkumy. Je pozoruhodné, že přesně v době jejich únosu zaregistrovala radarová stanice na letecké základně Pease objekt UFO na obloze nad New Hampshirem.

 1962 Milano, Itálie:

 Malíř Gaspara de´Lamba pozoroval z okna svého domu černý bod, který se postupně zvětšoval, až se z něj vyklubal "létající talíř". De´Lamba udělal několik snímků saturnovitého létajícího tělesa, jehož průměr se odhaduje na sedm metrů.

 1963 Kvang-tung, Čína:

 Dopravní letadlo Li-2 bylo v říjnu na cestě z Kvang-tungu do Wuhanu po 15 minut sledováno třemi zářícími, neidentifikovatelnými létajícími objekty. Piloti během celé příhody podávali rádiem podrobné hlášení čínským leteckým úřadům. Po přistání byla posádka letadla vyslýchána na ústředí bezpečnosti letového provozu, cestující byli o události rovněž dotazováni a dostalo se jim pokynu, aby o záležitosti nemluvili.

 1964 Socorro, Nové Mexiko, USA:

 Policejní důstojník Lonnie Zamora se stal svědkem přistání UFO a spatřil i jeho dva neznámé cestující. Vlastní objekt popsal jako "teleso vejčitého tvaru s oranžovými a modravými plameny ve spodní části". Na místě přistání byly zjištěny otisky neznámého tělesa a sežehnutý půdní porost. Vyšetřování komise vojenského letectva potvrdilo, že Zamora je spolehlivý policejní důstojník, o jehož hodnověrnosti nelze pochybovat.

 1965 Valensole, jižní Francie:

 Rolník Maurice Masse odešel jako obvykle časně ráno za svou prací. Právě když se na poli chystal rozjet traktor, uslyšel nad sebou hluk. Zpočátku tomu nevěnoval pozornost, protože v místě často létaly vojenské vrtulníky. pak však spatřil asi sto metrů před sebou zvláštní těleso: bylo oválné, veliké jako běžné auto, opatřené kupolí a šesti přistávacími opěrami. Vedle stroje stály dvě postavy s obrovskými holými hlavami a zjevně si prohlížely polní vegetaci. V tu chvíli byl rolník zasažen nějakým paprskem a zcela ochromen. Po odletu tělesa s oběma ufonauty potřeboval Masse ještě dobrých 15 minut, než znovu získal kontrolu nad svým tělem.

 1966 Tallahasse, Florida, USA:

 Bývalý guvernér státu Florida Haydon Burns letěl s dalšími jedenácti osobami na palubě letadla Convair, když si spolu s posádkou povšiml dvou žlutavých koulí, kte¨ré jejich stroj doprovázely. Objekty letadlo opustily teprve po 65 kilometrech společného letu. Zmíněný politik později celou událost výslovně potvrdil a americké deníky obšírně informovaly o případu UFO, který tehdy vzbudil velký rozruch.

 1967 Manitoba, Falcon Lake, Kanada:

 Očitý svědek Steve Michalak pozoroval z bezprostřední blízkosti přistání kotoučovitého UFO. Utrpěl přitom na těle popáleniny, které si vyžádaly několikadenní pobyt v nemocnici. Ani laboratorní analýzy, ani důkladné lékařské vyšetření nedokázaly vysvětlit příčinu jeho poranění. Rozbor půdy z místa přistání ukázal zvýšenou ardioaktivitu.

 1968 Madrid, Španělsko:

 5. září se pouliční provoz v Madridu parkaticky zastavil - tisíce Španělů sledovaly vysoko nad halvním městem letící trojúhelníkový objekt. když se vojenské letectvo snažilo o jeho identifikaci, UFO úžasně zrychlilo svůj let a brzy se ocitlo mimo akční rádius stíhacích letadel. Případ přiměl monisterstvo vojenského letectva k výzvě občanům, aby případná nová pozorování UFO neprodleně hlásili nejbližší služebně.

 1969 Darling Downs, Austrálie:

 Bombardér Canberra australských vzdušných sil se nad severní částí Nového Jižního Walesu bezúspěšně snažil dostihnout stroj UFO. Stovky lidí v Koygle i podél Darling Downu sledovaly po téměř tři hodiny doutníkovité těleso. Když se letoun Canberra snažil k objektu přiblížit, neznámý létající předmět beze stopy zmizel.

 1970 Sachalin, Sovětský svaz:

 Vlna pozorování UFO vyvolala paniku mezi obyvatelstvem, když se noc co noc zjěvovaly "létající talíře", mnohdy i ve velkých formacích. Tvrdí se, že při pokusu o jejich pronásledování přišel záhadně o život pilot vojenské stíhačky Mig.

 1971 St. Lorenzen, Štýrsko, Rakousko:

 Státní zaměstnanec Rudi Nagora z Mnichova, který zde trávil dovolenou, zpozoroval spolu se svou ženou poblíž Deutschlandsbergu stříbřitý kotouč, pohybující se mezi mraky. Nagora zmíněný objekt zachytil na sérii působivých fotografií. Manželé nagorovi složili místopřísežné prohlášení, že se nejedná o manipulaci ani o pokus mystifikace. Neobvklý úkaz navíc protvrdili i další turisté a rolníci.

 1972 Durban, Jižní Afrika:

 Posádka letadla Boening 727 krátce před přistáním v Durbanu navázala vizuální kontakt se světelným úkazem, který tajuplně manévroval. Světelná koule se přiblížila těsně k letadlu a pak zmizela stejně záhadně, jako se objevila. Kapitán Chester Chandler i jeho druhý pilot G. Koekemoer později řekli: "Tam venku bylo něco, co si prostě neumíme vysvětlit."

 1973 Pascagoula, Mississippi, USA:

 Přístavní dělníci Charles Hickson a Calvin Parker právě rybařili na řece Pascagoula, když se k nim začalo blížit zvláštní modré světlo, které postupně nabývalo podoby jakési kosmické lodi. Pak spatřili tři cizí bytosti a nevysvětlitelnou silou byli vtaženi do objektu, kde je osádka lodi podrobila lékařskému vyšetření. Po skončení procedury je pak znovu vysadila na břeh. Hickson a Parker utrpěli šok a museli být převezeni do nemocnice. Později se jich vyšetřovatelé nezávisle na sobě v hypnotickém stavu vyptávali, ale oba shodně trvali na své verzi únosu posádkou UFO.

 1974 Söderby, Gustavslund, Švédsko:

 Švédsko bylo postiženo vlnou ufonautských únosů, které vyvolaly všeobecný strach a hrůzu. Za dva měsíce byla zaznamenána více než stovka takových případů, přičemž některé z nich dokonce v odstupu pouhých dvou hodin. V nejvíce postižené oblasti Vallentuna zřídila domobrana pozorovací službu.

 1975 Snowflake, Arizona, USA:

 Travis Walton byl zasažen záhdaným modravým paprskem a poté vtažen do neznámého objektu. Pět jeho dřevorubeckých kolegů potvrdilo tento neuvěřitelný případ. Walton byl několik dní nezvěstný a po návratu informoval o svém únosu ufonauty, kteří jej lékařsky vyšetřovali. Všichni svědci události obstáli při zkoušce na detektoru lži. Pozn: O tomto únosu byl natočen film s názvem Oheň v oblacích.

 1976 Teherán, Írán:

 Světovou pozornost vzbudil případ, který se 19. září odehrál nad teheránem. Dva stíhací letouny íránských vzdušných sil se pokusili zastavit UFO, letící mnohonásobnou rychlostí zvuku. Z "mateřské lodi" se oddělilo menší těleso a zamířilo ke stíhačce. Při snaze na neznámého vetřelce vystřelit selhala zbraňová automatika včetně rádiového spojení i celého elektrického systému na palubě letadla. Pilotům nezbylo nic jiného než uniknout střemhlavým sestupem.

 1977 Wedel u Hamburku, Německo:

 Walter Schilling vyfotografoval talířovité létající těleso. Fotogrametrické zkoumání ukázalo, že na místě je stín, jaký by musel vrhat asi deset metrů velký objekt ve vzdálenosti zhruba 150 metrů od očitého svědka. Skeptici však přesto pochybují o pravosti snímku a domnívají se, že jde prostě o reproduktor z auta, vržený do vzduchu ze země.

 1978 Kap Otway, Austrálie:

 Pilot Frederick Valentich ohlásil setkání s neznámým létajícím objektem. Podle sdělení řídící věže zůstal už pak navždy nezvěstný.

 1979 provincie Hunan, Čína:

 12. září bylo několi nevysvětlitelných vyýpadků proudu v městech Xuging-long a Huai-hua. Současně s tím došla početná hlášení o pozorování zářivého UFO, které se nad dotyčnými městy vznášelo a vysílalo bílé paprsky.

 1980 les u Redelshamu, letecká základna Woodbridge, Suffolk, Anglie:

 Dva strážní důstojníci spatřili ve vzduchu objekt, snášející se prudce mezi stromy a proto se vydali k "místu zřícení". Našli tam trojúhelníkovitý objekt o průměru zhruba 2,5 metru a výšce asi 2 metrů, který vyzařoval silné světlo. Když se oba policisté přiblížili, UFO vzlétlo a mezi stromy manévrovalo směrem k blízké farmě. Těleso při letu vyplašilo pasoucí se dobytek a poté úžasnou rychlostí zmizelo na obzoru. Setkání s UFO bylo zachycenou na zvukový pás a druhý den se na místě našly zřetelné stopy přistání neznámého tělesa. Případ byl později potvrzen i oficiálně.

 1981 Moskva, Sovětský svaz:

 Po několik dní bylo ruské hlavní město zasaženo vlnou UFO. 23. srpna se pak objevil nejzáhadnější úkaz. Stovky lidí jako očarovány hleděly na oblohu, kde hotová flotila 17 podivných objektů letěla přes metropoli a pté zmizela severním směrem. Došlo také k elektromagnetickým poruchám a v mnoha okenních tabulích se objevily záhadné kulaté otvory.

 1982 kosmická základna Bajkonur, Sovětský svaz:

 Dne 1. června se o velký rozruch postarala dvě UFO, která manévrovala v blízkosti odpalovací rampy. Když pak následující den zvláštní komise případ zkoumala, objevila podivné strukturální změny. nýty konstrukcí se uvolnily, povolily i svařované části, a rovněž popraskaly tisíce okenních tabulek v nedalekých bytech personálu základny.

 1983 Millwood, New York, USA:

 24. březen byl ve státě New York dnem až dosud nějvětšího výskytu UFO. Mezi 19 a 22 hodinou hlásilo více než 2000 očitých svědků pozorování zářivých objektů ve tvaru bumerangu.

 1984 Danbury, New York, USA:

 Stovky očitých svědků včetně meteorologů a policejních důstojníků hlásily spatření velkého, nehlučně se vznášejícího objektu s rotujícími světly.

 1985 provincie Gansu, Čína:

 Při letu z pekingu do paříže pozorovala posádka letadla Boening 747 nesmírně rychlé UFO, které přeťalo dráhu Boeningu takovou rychlostí, že kapitán letadla Wang Shu-ting uvažoval o nouzovém přistání. UFO s odhadovaným průměrem 10 kilometrů(!) bylo později pozorováno i v jiných zemích.

 1986 Fort Yukon, Aljaška, USA:

 UFO "velké jako letadlová loď" a dva menší zářivě svítící objekty provázely Boening japonských aerolinií (JAL) na jeho cestě přes Grónsko, severní kanadu a Aljašku do Japonska. Zkušený pilot jenču Terauči mluví o "saturnovité kosmické lodi", která předváděla doslova neuvěřitelné letové manévry. Terauči měl přirozeně obavy o letadlo a viděl se nucen k riskantnímu, úhybnému manévru, zatímco kontrolní stanoviště potvrdilo "neidentifikovatelné rádiové echo". Oficiální vyšetřování amerického úřadu pro letectví nevneslo do věci žedné vysvětlení úkazu.

 1987 Gulf Breeze, Florida, USA:

 Manželé Ed a Frances Walterovi se obrátili na veřejnost se zprávami a fotografiemi ze svých pozorování UFO. Po delší dobu bylo okolí Gulf Breeze dějištěm záhadných aktivit UFO. Na 150 svědků zmíněné případy potvrdilo, nicméně vyprávění i "fotografické důkazy" Walterových zůstávají stále sporné.

 1988 Portoriko, velké Antily, USA:

 Stovky svědků z více míst hlásily pozorování kruhových a trojúhelníkových létajících těles obřích rozměrů. Vojenská letadla, útočící na objekty, se s nimi podle všeho střetla, ale objekty bez sebebmenšího zvuku náhle zmizely. Případ byl oficiálními místy popřen.

 1989 Belgie:

 Po delší dobu byla různými svědky pozorována jedna z největších vln UFO. Belgická armáda nasadila stíhací letadla,kterým však záhadná trojúhelíková tělesa dnadno unikla.

 1990 Moskva, Sovětský svaz:

 Šéf generálního štábu ruské protivzdušné obrany generál Igor Malcev prohlásil, že 21. března bylo přijato více než sto zpráv o pozorování UFO. Zmíněný objekt byl svědky popsán jako "kotoučovitý útvar se dvěma velice jasnými světly na okrajích".

 1991 ruská kosmická stanice Mir, oběžná dráha Země:

 

 Šéf generálního štábu ruské protivzdušné obrany generál Igor Malcev prohlásil, že 21. března bylo přijato více než sto zpráv o pozorování UFO. Zmíněný objekt byl svědky popsán jako "kotoučovitý útvar se dvěma velice jasnými světly na okrajích".

 1991 ruská kosmická stanice Mir, oběžná dráha Země:

 Kosmonauti G. M. Manakov a G. M. Strelakov v interview časopisu Rabočaja Tribuna

ufo-co o něm víme

   Zprávy o zjevení fenoménu UFO jsou známy snad od doby, kdy člověk poprvé vzhlédl k obloze. Mnoho z nich je uměle vykonstruovaných, jiné si můžeme splést s přírodními jevy nebo pozemskými objekty, ale řada z nich zůstala neobjasněná a zařazena do tzv. „Unidentified Flying Objects“, což znamená „neidentifikovatelné létající objekty“. Čísla hvoří jasně. Okolo 380 000 lidí ročně tvrdí, že se setkali s UFO. Dejme tomu, že 95% jsou podvody nebo jiné fenomény a zbývajících 5% (asi 19.000) zůstává nevysvětlených. Je samozřejmě těžké od sebe rozlišit skutečnost od fikce, no my budeme vycházet ze zpráv přímých pozorovatelů.
      Lze si vůbec představit, že bychom nebyli jedinými bytostmi podobnými člověku ve vesmíru? Lidé mají tendenci myslet si „ - co nevidím, neexistuje“. „Jen naše Země
je obydlena lidmi!“, hlásají někteří, snad jen proto, že si v žádném veřejném muzeu nemůžeme prohlédnout preparovaného homonukla z cizí planety.
Pozorování UFO
      První vážná zpráva o existenci UFO je spojována s „Roswell-incidentem“ z roku 1947. Říká se, že cizí kosmická loď havarovala blízko Roswellu v Novém Mexiku. Od té doby tam byl zaznamenán stále zvyšující se počet pozorování UFO, ať už civilisty, nebo vojáky.
      Některé zdroje tvrdí, že mimozemšťané navštívili naší Zemi už před přinejmenším dvěma až čtyřmi tisíci lety (Däniken), v souvislosti s duchovní podstatou naší planety (Budhisté a další skupiny věřících). Jiní zastávají teorii, že nepřehlédnutelné indície létajících objektů jsou obsaženy nejen v Bibli, ale také například v Sanskritských textech
.

Svědci popisují tři základní tvary kosmických lodí:

- klasický diskový tvar (což většina lidí spojuje s UFO)
- doutníkový tvar (což je běžné, ale méně, než diskový)
- trojúhelníkový tvar (objevuje se ve zprávách jen zřídka)


Některé jsou obklopeny světlem, jiné mají nelesklý povrch. Je pro ně běžná jedna věc: popírají nám známé fyzikální zákony, mají úžasnou schopnost akcelerace, změny směru a snad proto je obtížné je vyfotografovat či zaznamenat na kameru.

Druhy kontaktů
Rozlišujeme pět druhů setkání. První čtyři jsou pozitivní, pátý negativní a s tím související únosy.

  • První druh je kontakt na blízkou vzdálenost (do 150 metrů), ale bez zanechání viditelných stop na zemi nebo jiných důkazů a nemůžeme vidět posádku.
  • Druhý stupeň platí pro možnost dotyku s rozpoznanými stopami, jako mechanické dopady, spálená tráva a radiací zasažená okolní vegetace, zvířata a lidé.
  • Blízká setkání třetího druhu jsou podobná druhému, které byly viděny, avšak s možností přímého kontaktu s mimozemšťany. Další dva druhy byly přidány později.
  • Čtvrtý stupeň se týká hlavně přímých kontaktů. V tomto případě, návštěvníci se ukazují za účelem kontaktování jednotlivce.
  • Pátý stupeň popisuje nalezení důkazů zmrzačených lidí nebo zvířat, také nebezpečných kontaktů se smrtícím koncem.

      Únosy lidí jsou také známy, pravděpodobně známější než blízká setkání. To je důvod, proč pociťuje mnoho lidí strach z možnosti být unesen do vesmírné lodě a tam být podroben experimentování a po té si vůbec nic nepamatovat, snad jen náhodou, při uvedení do hypnotického stavu se na tyto události rozpomenout. Není možné určit, zda toto jednání má podtext nepřátelský, nebo čistě vědecký.
      Jak ale vypadají? Snad jako z filmu „Vetřelec“ se Sigourney Weaver? Nebo jako malí, zelení mužíčci s velkýma očima? Mohli by vypadat úplně stejně jako lidé?
Soudě podle zpráv a popisu zhypnotizovaných osob, můžeme rozlišit tyto základní druhy životních forem:
Tři životní formy bytostí
      1. Tento je pravděpodobně nejčastěji popisovaný druh mimozemšťanů, zvaný také „Šediváci“. Všichni to známe z filmů: malí (asi 1,20m) s šedou kůží, velkou hlavou, ve které jsou dvě štěrbiny pro nos a malá ústa, která se během hovoru nepohybují a velkýma, mandlovýma očima. Lidé popisují, že během kontaktu s takovou bytostí slyší hlas přímo ve své hlavě, což odpovídá telepatické komunikaci. Popisují je jako bytosti bez emocí, nereagující na bolest unesených lidí. Další varianta „Šediváků“ jsou velcí, kteří se zabývají psychikou obětí, jsou pozorní k jejich bolestem a snaží se je redukovat. Není vyjímkou, že únosci varují kontaktované lidi před nebezpečím a nadcházejícími katastrofami. Lidé z toho mají velmi silný dojem, což je častou příčinou změny jejich životního stylu (mnoho z nich se stanou vegetariány!).

      2. Druhý typ je popisován až nápadně podobný s charakteristickými rysy plazů. Mohli bychom je rozdělit na tři podtypy:

  - Bytosti asi 1,50 až 2,70 metrů s robustní stavbou těla. Oči vypadají jako od ještěrky, jejich končetiny mají pouze po čtyřech prstech. Jejich kůže je šupinatá jako u plazů, barvy od zelené až po šedou. Někteří mají ocas různé délky.

- Bytosti velké mezi 2,10 až 3,60 metrů s podobným vzhledem jako u předcházejícího, zvaní „Draci“, ovšem s jedním hlavním rozdílem: podle popisu svědků mají křídla jako prehistoričtí pterosauři. Často jsou viděni s něčím, co připomíná kapuci, což by mohla být složená křídla. Mnoho těchto setkání dochází při neštěstí (nebo při rychlé jízdě autem). Je to symbol stvoření a je také nazýván jako „Moth Man“ (můří muž). Skvělý film natočený podle skutečné události popisující právě tyto bytosti se jmenuje „The Mothman Prophecies“ (Proroctví z temnot).

  - Poslední skupina se zdá být hybridní, něco mezi oběma předcházejícími. Úmysly bytostí této skupiny nejsou čisté a není možné určit jejich pozici v pomyslném žebříčku vetřelců. Pro některé kontaktéry se nezdají být z masa a krve, ale jako duchové, nebo spirituální bytosti.

      3. Tento druh je nejsta

 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.