MIROSLAVOVY TAJUPLNÉ STRÁNKY

NA STRÁNKÁCH SE USILOVNĚ PRACUJE DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ administraci v 'Nastavení stránek'.

ODKAZY

http://http://kaprarina.webnode.cz/

SUPER DOMÉNY NA PRODEJ

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

Plastová okna Akčně.Levně.Precizně

RADIO FENIX DJ MICHAL

MAPA

ITERAKTIVNÍ MAPA MARSU

ČT1 TV

ČT 1

zvuky z vesmíru

SETI HOME

SATELITNÍ MAPY A ATLASY

ON LINE WORLD

POČASÍ

STELITNÍ POHLED - POČASÍ

PRAHA

ON LINE KAMERY

 

HOROSKOPY

HOROSKOPY

ON LINE RÁDIO

ON LINE RÁDIO

ON LINE TELEVIZE

ON LINE TELEVIZE CELÉHO SVĚTA

SMS ZDARMA

SMS ZDARMA MUŽETE POSÍLAT NA 02 A VODAFON

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

HLEDÁM - PRODÁM - KOUPÍM

Podpořte rozvoj stránek pomocí SMS Děkujeme

AKTUÁLNÍ INFORMACE !

V Ugandě objevili skupinu lidí imunních vůči viru HIV

Lékaři v africké Ugandě objevili skupinku lidí, kterou virus HIV obchází i v případě, že mají pohlavní styk s nakaženými osobami. Tito jedinci jsou vůči smrtelnému a vysoce nakažlivému viru imunní. Studium jejich imunitního systému by vědci mohli využít při vývoji vakcíny.

HIV je v Ugandě obrovský problém

FOTO: Profimedia

Dnes 15:23 - Kampala

O rezistenci určitých jedinců v ugandské populaci světové odborníky informoval imunolog Pontiano Kaleebu z Kampaly. Podle jeho výzkumů mají dotyční jedinci zvláštní bílé krvinky, které se začnou v jejich těle tvořit tehdy, když do krve pronikne virus HIV. Tyto krvinky pak virus zničí. A lidéi jsou HIV negativní i po infikování virem, což prokázaly i ty nejpřesnější testovací techniky.

„Sledujeme jisté reakce imunity, ale ještě je příliš brzy na to, abychom viděli, zda mají tyto reakce nějaký význam. Takoví lidé jsou ovšem předmětem zájmu mnoha vědců po celém světě,“ tvrdí doktor Kaleebu.

V Kampale teď sledují 70 smíšených párů, které spolu souloží bez ochrany. Jeden z partnerů je HIV pozitivní, ale druhý se ani po roce nechráněného sexu nenakazil, protože je imunní.

Varuje před přehnaným optimismem

Pětiletý výzkum sponzorovaný OSN končí v roce 2010, pak se rozhodne, zda o nějaké odolnosti vůči HIV lze vůbec hovořit. "I přes počáteční jasné znaky imunity a odolnosti vůči viru HIV budeme moci zveřejnit výsledky mající skutečnou hodnotu až na konci celé studie," uvedl Kaleebu.

Zároveň také varoval, že vůči viru HIV není zcela jistě odolná naprostá většina lidí, a tak by si Uganďané neměli začít myslet, že když je zdánlivě odolný jejich soused, že budou i oni.

"Musíme si vyjasnit, že imunita cůči HIV není obvyklá věc. To, že jste HIV negativní a váš partner je HIV pozitivní neznamená, že se nemůžete nakazit za několik let, pokud se při sexu nebudete chránit," dodal Kaleebu.

nebo pošlete odkaz na článek e-mailem:

DOKUMENT: Projev Baracka Obamy v Praze

Neoficiální překlad ČTK projevu amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze.

http://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/165681-dokument-projev-baracka-obamy-v-praze.html

Video

Celý projev Baracka Obamy v Praze

zdroj: Stream.cz

Včera 13:59

Díky, díky za vřelé přijetí, dobrý den, Praho, chtěl bych poděkovat občanům České republiky. Jsem dnes hrdý, že zde nyní mohu stát s vámi uprostřed tohoto skvělého města uprostřed Evropy. Abych parafrázoval jednoho z mých předchůdců, jsem hrdý na to, že jsem přivezl Michelle Obamovou do Prahy.

Děkuji panu prezidentovi, děkuji panu premiérovi i ostatním předním politickým osobnostem, děkuji za výjimečnou pohostinnost, děkuji také občanům České republiky za vaše přátelství ke Spojeným státům.

Během let jsem se naučil oceňovat dobrý smysl pro humor a dobrou náturu Čechů, kteří žijí v mém domovském městě Chicagu. Za mnou je socha hrdiny českého národa Tomáše Masaryka. V roce 1918 poté, kdy Amerika slíbila podporu nezávislosti Československa, Masaryk hovořil v Chicagu k davu čítajícímu sto tisíc lidí. Nemyslím si, že bych mohl tento rekord překonat, ale jsem hrdý na to, že jsem následoval jeho kroky z Chicaga do Prahy.

Po více než tisíc let byla Praha v porovnání s jinými městy vždy výjimečná, poznali jste časy mírové i válečné. Viděli jste vzestup i pád impérií. Vedli jste revoluce v umění, vědě, v politice i v poezii. Pražané vždy trvali na tom, že půjdou svou vlastní cestou a že určí svůj vlastní osud. A toto město, toto zlaté město, které je starobylé i mladé, stojí jako živoucí monument vašemu neporazitelnému duchu.

Když jsem se narodil, svět byl rozdělený, naše národy zažívaly různé okolnosti. Jen málo lidí by předpovědělo, že někdo takový jako já se jednoho dne stane americkým prezidentem. Jen málo lidí by předvídalo, že americký prezident bude moci jednoho dne hovořit k takovémuto publiku jako já dnes v Praze. Málo lidí by si dokázalo představit, že Česká republika se stane svobodným národem, členem NATO a vůdčím subjektem sjednocené Evropy. Tyto myšlenky by byly zavrženy jako sny.

Dnes jsme zde, protože dost lidí nedbalo hlasů, které jim tvrdily, že svět se nemůže změnit.

Jsme zde díky odvaze těch, kteří zaujali postoj - a přijali riziko - a řekli, že svoboda je právem všech lidí nezávisle na tom, na které straně zdi žijí, a bez ohledu na to, jak vypadají.

Jsme zde díky pražskému jaru, protože jednoduchý a principiální boj za svobodu a příležitost zostudil ty, kteří mohli jen vlivem síly tanků a zbraní potlačit vůli lidí.

Jsme zde proto, že před dvaceti lety vyšli lidé tohoto města do ulic, aby se domáhali příslibu nového dne a základních lidských práv, která jim byla příliš dlouho upírána. Sametová revoluce nás naučila mnoho věcí. Ukázala nám, že pokojný protest může otřást základem impéria a odhalit prázdnost ideologie. Ukázala nám, že malé země mohou hrát ve světových událostech klíčovou roli a že mladí lidé mohou vést při překonávání starých konfliktů. A dokázala, že morální vůdcovství je mocnější než jakákoli zbraň.

A proto k vám mluvím ve středu Evropy, která je pokojná, sjednocená a svobodná - protože obyčejní lidé věřili, a jejich vůdci nikoli, že přehrady je možné překlenout, že zdi je možno strhnout a že mír může zvítězit.

Jsme zde dnes proto, že Američané a Češi věřili proti všemu rozumu, že dnešek může nastat.

Sdílíme tuto společnou historii. Ale tato nová generace - naše generace - nemůže stát na místě. I my si musíme vybrat. S tím, jak je svět méně rozdělený, stal se propojenějším. A viděli jsme, jak se události vyvíjejí rychleji než naše schopnost je řídit - globální ekonomika v krizi; měnící se klima; trvající nebezpečí starých konfliktů, nových hrozeb a šíření zbraní katastrofy.

Žádná z těchto výzev nemůže být vyřešena rychle nebo jednoduše. Všechny ale vyžadují, abychom jeden druhému naslouchali, abychom jeden s druhým spolupracovali; abychom se soustředili na naše společné zájmy, ne na naše příležitostné rozdíly; a abychom znovu potvrdili svoje sdílené hodnoty, které jsou silnější než jakákoli síla, jež by nás mohla rozdělit. To je ta práce, v níž musíme pokračovat. To je ta práce, kterou jsem přijel do Evropy začít.

Abychom obnovili naší prosperitu, musíme koordinovat akce napříč hranicemi. To znamená investice, které vytvoří nová pracovní místa. To znamená bránit se zdem protekcionismu, které stojí v cestě růstu. To znamená změny našeho finančního systému, nová pravidla, aby se zabránilo zneužívání a budoucí krizi. A máme závazek vůči naší společné prosperitě a naší společné lidskosti, abychom nabídli ruku těm na nových trzích a těm nejchudším, kteří trpí nejvíce, ačkoliv měli málo společného s finanční krizí. Právě proto jsme tento týden vyčlenili více než bilion dolarů pro Mezinárodní měnový fond.

Nyní nastal čas, abychom v zájmu ochrany naší planety změnili způsoby, jakými používáme energii. Společně se musíme postavit změnám klimatu tím, že ukončíme závislost světa na fosilních palivech, že využijeme síly nových zdrojů energie jako vítr a Slunce, a tím, že vyzveme všechny národy, aby se na tom podílely. A slibuji vám, že v tomto globálním úsilí jsou nyní Spojené státy připraveny vést.

Abychom zajistili naši společnou bezpečnost, musíme posílit naši alianci. NATO bylo založeno před 60 lety poté, co komunismus ovládl Československo. Tehdy se svobodný svět příliš pozdě poučil, že si nemůže dovolit rozpory. Tak jsme se spojili, abychom vybudovali nejsilnější alianci, kterou svět kdy poznal. A stáli jsme bok po boku, rok za rokem, desetiletí po desetiletí, dokud nebyla železná opona zdvižena a svoboda se nerozlila jako voda.

Nyní slavíme desátý rok členství České republiky v NATO. Vím, že ve dvacátém století byla mnohokrát učiněna rozhodnutí, aniž byste vy byli u jednacího stolu. Velké mocnosti vás zradily nebo rozhodly o vašem osudu, aniž by byl vyslyšen váš hlas. Jsem tady, abych řekl, že Spojené státy se nikdy k lidem této země neobrátí zády. Jsme svázáni společnými hodnotami, společnými dějinami a trvalým příslibem našeho spojenectví. Článek 5 smlouvy zakládající NATO to říká jasně: útok na jednoho je útok na všechny. To je slib naší doby a to je slib navždy.

 

O průběhu Obamovy návštěvy čtěte také
Vizionář Obama v Praze: chci svět bez jaderných zbraní
Obama lichotil Pražanům a celé České republice
Michelle Obamová potvrdila v Praze pověst módní ikony
Aktivisté Greenpeace pověsili na Nuselský most obří transparent
ON-LINE: Děkuji, Praho! zvolal Obama k zaplněnému Hradčanskému náměstí

 

nebo pošlete odkaz na článek e-mailem:

Britská vláda odtajnila dokumenty o UFO

Britské ministerstvo obrany v neděli poodhalilo roušku tajemství nad dalšími dokumenty ze spisu týkajícího se UFO (neidentifikovaných létajících předmětů). Mezi jiným sdělilo, že v roce 1990 informovalo další ministerstva o pozorování neidentifikovatelného létajícího předmětu podobajícího velkému diamantu.

Nákres UFO, které bylo pozorováno Yorkshiru v březnu 1988.

FOTO: The National Archives

UFO

Zkratka anglických slov Unidentified Flying Object (neidentifikovaný létající předmět) označuje předmět na obloze, jehož původ nelze racionálně vysvětlit.

V obecném povědomí pojem splynul s mimozemskými "létajícími talíři“.

Podle odborných studií lze přirozeně vysvětlit zhruba 97 procent nahlášených pozorování UFO. 

Dnes 14:35 - Londýn

Státní archivy povolily přístup k sedmi spisům, které mezi listopadem 1987 a dubnem 1993 založily zpravodajské služby ministerstva obrany a v nichž je obsaženo 1200 pozorování UFO.

Negativy fotografií pořízené 4. srpna 1990 ukazují zejména velký neidentifikovatelný předmět ve tvaru diamantu, který zůstal ve vzduchu téměř deset minut, než pak velkou rychlostí vzlétl k nebi.

"Takové případy se obvykle jiným ministerstvům neoznamují," uvedl podle agentury AFP nejmenovaný zdroj z ministerstva obrany. "Tentokrát však ministerstvo obrany obdrželo šest fotografií od Daily Record (skotský deník), který nás požádal, abychom je okomentovali," dodal.

Ministerstvo obrany informovalo další resorty a požádalo je, aby médiím sdělily, že pokud jde o velký předmět v podobě diamantu, nebyl vyvozen žádný závěr.

Nákres UFO, které bylo pozorováno nad Velkou Británií

:. Nákres UFO, které bylo pozorováno nad Velkou Británií
FOTO: The National Archives, Bez zdroje

Mimozemšťan se skandinávským akcentem

V jiném spisu ministerstvo obrany informuje o svědectví ženy, která se při procházce setkala s mimozemšťanem, jenž údajně hovořil se skandinávským přízvukem.

Žena, jejíž jméno není uvedeno, telefonovala 20. listopadu 1989 britskému Královskému letectvu (RAF) a vyprávěla, co se jí přihodilo: když se procházela se psem na hřišti, přiblížil se k ní muž hovořící se skandinávským přízvukem oblečený do hnědé letecké kombinézy a oznámil jí "přátelskou návštěvu mimozemšťanů".

Astronauti z ISS se evakuovali do Sojuzu, ohrožovalo je orbitální smetí

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) musela ve čtvrtek odpoledne nakrátko opustit své působiště a evakuovat se do modulu kosmické lodi Sojuz. Informovala o tom americká kosmická agentura NASA.

FOTO: NASA

Dnes 17:49 - Houston
(Aktualizováno: 18:42 )

"Členové posádky vstoupili na palubu lodi Sojuz TMA 13 a uzavřeli průlez kvůli tomu, že by kosmické smetí mohlo zasáhnout stanici a oni by potřebovali odpojit Sojuz od ISS,“ uvedla ve zprávě NASA. NASA se obávala, že by při nárazu mohlo dojít k dekompresi ISS.

Řídící středisko zjistilo, že se k ISS blíží kosmické smetí a obávalo se o bezpečnost kosmonautů. Trosky nefunkčního satelitu odhalilo středisko příliš pozdě na to, aby mohla ISS provést úhybný manévr. Josh Byerly z NASA poté upřesnil, že smetí mělo průměr několika centimetrů. Mluvčí NASA Laura Rochonová agentuře Reuters sdělila, že ISS ohrožovaly trosky starého motoru. Největší kus vesmírného smetí stanici minul podle v 17:39 SEČ.

Evakuace se uskutečnila v 17:35 SEČ. Po deseti minutách se posádka zase vrátila na palubu ISS.  "Posádka se vrátila na stanici. Rozhodně nebyla v nebezpečí a smetí minulo stanici," sdělilo ruské středisko a dodalo, že posádka neuzavřela ani poklop, ač NASA tvrdila opak.

Rusové uvedli, že není známo, odkud smetí pochází.

Na ISS jsou v současné době tři astronauté, americký velitel Michael Finckle a dva palubní technici Jurij Lončakov a Sandra Magnusová. 

NASA odložil start Discovery o týden

Raketoplán Discovery při přistání.

vydáno: 04.02.2009, 16:03 | aktualizace: 04.02.2009 16:13

Houston (USA) - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) nejméně o týden odložil start raketoplánu Discovery, který byl plánován na 12. února. NASA chce dát více času svým inženýrům na prověření nových ventilů, které udržují tlak v palivových nádržích, informoval dnes úřad na svých internetových stránkách.

První letošní let raketoplánu má na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) vynést sedmičlennou posádku a poslední pár solárních panelů určených k napájení komplexu. Podle rozhodnutí vedení NASA start nebude dříve než 19. února.

Při loňském posledním vypuštění raketoplánu Endeavour v listopadu se odlomila malá část jednoho z ventilů, které kontrolují průtok tekutého vodíku do vnější palivové nádrže. Ačkoli to stroj nijak neohrozilo, NASA chce otestovat, co by nastalo, kdyby odpadl větší díl nebo kdyby k nehodě podobné rozsahem té listopadové došlo v jiné fázi vzletu.

"Chceme si být jisti, že to bude fungovat," vysvětlil v úterý večer důvody odkladu startu manažer programu raketoplánů John Shannon. "Aby hlavní motory běžely správně, musí být vodíkové nádrže řádně natlakované," zdůraznil význam funkčních ventilů.

NASA plánuje vyslat k ISS ještě osm letů raketoplánů, aby příští rok dokončil stavbu orbitálního komplexu. Poté mají být tyto vesmírné koráby vyřazeny z provozu.

Manažer programu ISS Mike Suffredini zároveň oznámil, že otřesy, které v lednu postihly stanici, byly silnější, než jsou konstrukční limity komplexu. Žádné škody na něm ale podle dosavadních zjištěních nenapáchaly. Neměla by tak být ohrožena ani patnáctiletá životnost orbitální stanice.

ISS se 14. ledna začala otřásat po rutinní úpravě své orbity. Vibrace trvající přes dvě minuty měla na svědomí pravděpodobně softwareová chyba ruského řídícího střediska, které provedlo zážeh motorů, jež vynesly stanici na vyšší oběžnou dráhu. Další "postrčení" komplexu bylo naplánováno na dnešek, z preventivních důvodů bylo odloženo na březen, doplnil Suffredini.

Astronauti z ISS se krátce evakuovali do modulu Sojuz

Mezinárodní kosmická stanice ISS

vydáno: 12.03.2009, 17:49 | aktualizace: 12.03.2009 18:13

New York - Astronauti pobývající na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) se dnes krátce evakuovali do návratového modulu Sojuz kvůli troskám poletujícím ve vesmíru. Informovala o tom stanice CNN.

Podle prohlášení amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír se astronauti přesunuli do modulu na dobu od 17:35 až 17:45 SEČ.

Ruské kosmické úřady mezitím podle agentury Reuters oznámily, že se posádka už zase vrátila do objektu vesmírné stanice.

Úlomky v kosmu jsou podle NASA natolik blízko ISS, že by mohlo dojít ke kolizi.

Autor: ČTK

 
UFO - VESMÍR - ZÁHADY - VĚDA administraci v 'Nastavení stránek'.